سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۳/۲۵/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۱۰:۳۳ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۴۴ - اذان مغرب:۱۹:۱۵:۰۲
بجنورد
۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۸۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ساعت ۴:۴۳

احتمال تمدید تغییر ساعت کاری ادارات در تهران

استاندار تهران گفت: با پایان ضرب‌الاجل کاهش ساعات کاری ادارات، احتمال تمدید تغییر ساعت کاری ادارات از اول مردادماه نیز وجود دارد.
احتمال تمدید تغییر ساعت کاری ادارات در تهران,

به گزارش مشرق، محمدحسین مقیمی امروز در جلسه شورای اداری استان تهران، با اشاره به تغییر ساعت کاری ادارات در استان تهران اظهار داشت: چون در پشت سدها آب کم است، ۴ هزار مگاوات تولید برق از نیروگاه‌های برق آبی کاسته شده، یعنی به جای ۹ هزار مگاوات ۵  هزار مگاوات تولید شده و از آنجا که این کاهش قابل تأمین نیست و همچنین مصادف با افزایش دما شده طبق مصوبه دولت به چهار استان، ساعت کار می‌بایست تغییر پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

وعده آذری جهرمی درباره شبکه برق

وی بیان کرد: بخشنامه تغییر ساعات کاری در مورد استان تهران نیز داده شد که همه دستگاه‌های دولتی باید با صرفه‌جویی در مصرف برق، این ۴ هزار مگاوات کاهش برق را مدیریت کنند تا میزان قطعی برق مشترکان مسکونی و صنایع را به حداقل برسانیم.

استاندار تهران با بیان اینکه بخشنامه ابتدا این‌گونه بوده که از ساعت ۱۳ تا ۱۶ حداقل استفاده از سیستم‌های خنک‌کننده صورت گیرد افزود: با اصلاح مصوبه دولت در همه استان‌ها استانداران می‌تواند تصمیم بگیرد که ساعت کار ۱۴ تا ۱۸ عصر در تهران و در شهرستان‌ها که پنجشنبه‌ها ادارات باید شش و نیم تا یک و نیم باشد.

مقیمی گفت: هدف، تغییر ساعت اداری نیست بلکه تلاش داریم تا ساعت پیک مصرف برق را پایین بیاوریم که شنبه و یکشنبه همه دستگاه‌های اجرایی این امر را محقق کردند و ۴۰۰ مگاوات مصرف برق، ۳۰۰ مگاوات در تهران و ۱۰۰ مگاوات در شهرستان‌ها نیز تقلیل پیدا کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بخشنامه برای همه لازم‌الاجراست و نیاز به بازرسی نبود ولی ۵۰ اکیپ برای نظارت به ادارات فرستاده شدند و  این احتمال نیز وجود دارد با پایان این ضرب‌الاجل در کاهش ساعات کاری ادارات، از اول مردادماه نیز ساعت کاری در تهران ۶:۳۰ باشد.

منبع: تسنیم
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک