سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۱:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۴۹ - اذان مغرب:۱۸:۰۸:۳۴
بجنورد
۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۸۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۸ - ساعت ۱۸:۴
در میزگرد «ائمه جمعه» دفتر تحکیم وحدت مطرح شد:

امام جمعه قزوین: باید کاخ‌نشینان را از کاخ‌ها بیرون بیاوریم/امام جمعه خرمشهر: در دوران بازسازی بعد از جنگ تحمیلی پول آمد ولی آبادانی نشد

میزگرد « جایگاه اجتماعی ائمه جمعه» در حاشیه نشست پایان دوره دفتر تحکیم وحدت برگزار شد و ائمه جمعه قزوین، رشت و خرمشهر ضمن بیان مطالبی به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.
امام جمعه قزوین: باید کاخ‌نشینان را از کاخ‌ها بیرون بیاوریم/امام جمعه خرمشهر: در دوران بازسازی بعد از جنگ تحمیلی پول آمد ولی آبادانی نشد,

به گزارش مشرق؛ میزگرد « جایگاه اجتماعی ائمه جمعه» در حاشیه نشست پایان دوره دفتر تحکیم وحدت با حضور ائمه جمعه قزوین ، رشت و خرمشهر برگزار شد.

* FATF یکی از طراحی‌های نکبت‌بار صهیونیسم جهانی است

حجت الاسلام فلاحتی گیلانی امام جمعه رشت در این میزگرد گفت: مردمی بودن یعنی همدرد مشکلات مردم بودن.

وی افزود: آقایان رییس جمهور ما نباید مثل روسای جمهور برخی از کشورها درگیر ریش و کفش و لباس خود باشند و از مردم غافل شوند.

فلاحتی تاکید کرد: مردم باید مطالبه گر باشند. در جامعه ا ی که مردم مطالبه‌گری نکنند مسئولین اشرافی می‌شوند.

وی افزود: حرف جوانان انقلابی و مومن را باید در همه عرصه ها شنید. پروتکل عمل ائمه جمعه پیاده کردن اسلام در کشور است.

امام جمعه رشت در ادامه در پاسخ به سوالی هم گفت: FATF یکی از طراحی‌های نکبت بار صهیونیسم جهانی است.

* حجت الاسلام موسوی: درد ما بی توجهی برخی مسئولین به مشکلات مردم است/ مشکل ما سومدیریت است
حجت الاسلام موسوی امام جمعه خرمشهر هم در ادامه ضمن انتقاد از رفتارهای اشرافی برخی مسئولان گفت: زندگی اشرافی نباید بین مسئولین به وجود بیاید.

وی ادامه داد: در برخی نقاط کشور در فاصله‌ای از شهر ها مردم در وضعیت بسیار عجیبی زندگی می‌کنند.  سو مدیریت مانع شد که خرمشهر بعد جنگ تحمیلی، خرمشهر سابق بشود.

موسوی ادامه داد: در بعضی از نقاط خرمشهر نیم ساعت هم  نمی توان زندگی کرد ولی برخی مسئولین نااهل در آنجا در حال منفعت طلبی شخصی و ساختمان سازی اند.

امام جمعه خرمشهر گفت: مسئولین ما آنقدر از مردم دور شده اند که بنده با یک جوشکاری ساده لقب مردمی گرفتم.

وی تاکید کرد: تمام عملکرد ائمه جمعه در چهارچوب قانون است، حتی خطبه نماز جمعه هم در چهارچوب قانون بیان می‌شود.

موسوی ادامه داد: آیت الله علم الهدی تلاش می‌کند حرمت حرم امام رضا (ع) را حفظ کند ولی بسیار مورد هجمه است.

امام جمعه خرمشهردر پاسخ به سوال یکی از دانشجویان گفت: حضور خانم ها در ورزشگاه ها در چارچوب شرع و قانون مشکلی ندارد.

وی در بخش دیگری افزود: بنده در منطقه ای زندگی می‌کنم که خدا را شکر محیط زندگی من با حد مردم یکی است.

موسوی اظهار داشت: امام جمعه ها حق دخالت در امور اجرایی را ندارند ولی مردم دردهای جاری زندگی خود را ائمه جمعه مطرح می‌کنند و مطالبه مردم با ائمه جمعه مطرح می‌شود ولی حرف ائمه جمعه بین مسئولین ارزشی ندارد.

امام جمعه خرمشهر تصریح کرد: یکی از وزرا در خرمشهر سفره‌ای رنگارنگ پهن کرده بود ولی بنده به این سفره متعرض شدم که وی به بنده گفت ما عادت کردیم شما برو! 

وی خطاب به دانشجویان افزود: مسئولین نا اهل از روحیه مطالبه گری شما می‌ترسند. باید به دانشجویان اجازه داده شود هر چه می‌خواهند سوال کنند.

موسوی افزود: کسانی که دستشان از همه جا بریده شده اعتراض خود را در کف خیابان ها مطرح کردند. بگذارید مردم اگر می‌خواهند شعار بدهند هم شعار بدهند. مردم الآن مطالبه گرند بگذارید آرام مطالبه خود را بیان کنند تا فشار های زندگی از آنها کاهش یابد. فقط با سودجویان و عنودان باید برخورد سخت شود.

وی ادامه داد: بگذارید صدای مردم به مسئولین برسد بگذارید مردم دردهای خود را فریاد بکشند. در ایام اعتراضات خرمشهر بنده در کف میدان و در بین مردم بودم.درد ما امروز بی توجهی برخی مسئولین به مشکلات مردم است.

امام جمعه خرمشهر گفت: در گذشته با همکاری مردم، شهر را تمیز کرده و سعی در فرهنگ سازی کردیم ولی برخی مسئولین گفتند کار به اسم امام جمعه تمام می‌شود و سنگ اندازی کردند.

وی ادامه داد: خرمشهر نفت و گاز دارد ولی مردمش در شرایط بسیار بدی زنذگی می‌کنند. همه مردم ایران خود را متعلق به خرمشهر می‌دانند چون جوانان خود را برای حفظ آزادی آن فدا کردند.

موسوی با بیان اینکه  سرکشی به مردم و خادمان مردم کار ماست، یادآور شد: سوء مدیریت بعد از جنگ تحمیلی باعث وضع فعلی خرمشهر شده است. من نه به اصولگرا و نه به اصلاح‌طلب اعتقادی ندارم فقط خط ولایت و خدمت.

امام جمعه خرمشهر تصریح کرد: در دوران بازسازی بعد جنگ تحمیلی پول آمد ولی آبادانی نشد. در دوسال و نیم آقای قالیباف در خرمشهر 30 پارک و فضای سبز تاسیس کرد. گیر ما سو مدیریت است. 

وی در خاتمه با اشاره به تلاش دشمنان برای به خیابان کشیدن مردم، گفت: خط های لوله را در چند مرحله شکستند تا مردم را به خیابان بکشند.

* آیت الله عابدینی: آمادگی دارم بیایم کاخ نشینان را از کاخ پیاده کنیم

آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در ادامه این مراسم در پاسخ به این سوال که اگر در چندماه آینده مردم رنج دیده در خیابان اعتراض مسالمت آمیز کنند آیا شما با آنها همراهی خواهید کرد یا نه، گفت: به جای اینکه مردم ما بیایند داخل خیابان باید رئیس جمهورمان را از کاخ بیرون بیاوریم و به میان مردم بیاوریم.

وی ادامه داد: نه من آمادگی ندارم به خیابان بیایم ولی آمادگی دارم بیایم آن کاخ نشینان را از کاخ پیاده کنیم.

منبع: فارس
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک