چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۸/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۸:۰۷ - اذان ظهر:۱۱:۳۷:۴۴ - اذان مغرب:۱۶:۴۵:۵۴
بجنورد
۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۸۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ساعت ۶:۴
نبرد سِدر و ستاره/۱۶

نویسنده اسراییلی: نصرالله شبحی از کابوس‌ها

این برای رهبران اسراییلی توهین بزرگی است که شهروند اسراییلی در آن مرد عمامه مشکی، شخصی صادق تر و با کفایت تر از بیشتر رهبرانش می‌بیند... نصرالله، صرف نظر از قدرتی که سازمان تحت امرش دارد، شخصا شبح سیاهی از کابوسها بود.
نویسنده اسراییلی: نصرالله شبحی از کابوس‌ها,

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، دبیر کل حزب الله لبنان بی شک یکی از پرآوازه ترین شخصیت‌های عصر خویش است. مردی که توانست آبروی ریخته سران عرب را که در راه سر سپردگی مقابل استعمارگران ریخته بودند، تا حد زیادی ترمیم کند و ذهنیت جدیدی از اعراب را در جامعه جهانی ایجاد کند. آنچه پیش روی شماست بخشی از کتاب «اسیران در لبنان» نوشته «عوفر شیلاح» است که درباره او اینگونه می‌نویسد:

عقب نشینی (صهیونیست‌ها) از لبنان نه تنها نصرالله را به «اولین مرد عربی که اسراییل را شکست داد» مبدل کرد بلکه از او محملی ساخت که سیاستمداران و نظامیان تمامی شرارت‌ها را به او نسبت بدهند؛ او بود که شعله حماسه فلسطینی ها را در اراضی فلسطین، روشن کرد، او سبب برافروخته شدن انتفاضه بود و او بود که بدون هیچ قید و شرطی بر بشار اسد ضعیف حکم راند و واقعیتی را که نه در لبنان و نه در سیاست سوریه آشکارا متبلور نمی شد، دنبال نمود؛ یعنی کشاندن انقلاب تهدیدآمیز ایران به مرز اسراییل، نیروی جائری که منطقه را با موج عظیمی از بیزاری، تهدید می کند.

این برای رهبران اسراییلی توهین بزرگی است که شهروند اسراییلی در آن مرد عمامه مشکی، شخصی صادق تر و با کفایت تر از بیشتر رهبرانش می‌بیند... نصرالله، صرف نظر از قدرتی که سازمان تحت امرش دارد، شخصا شبح سیاهی از کابوسها بود.

آرامشی که بر سخن گفتنش حاکم است و صداقت ماورایی اش در برابر عدم اعتماد به رهبران اسراییلی، آمادگی برای حرکت تا پایان آنچه که به آن باور دارد، همانطور که مذاکره برای بازگرداندان جسد پسرش را که در نبردی با جنگجویان «ایگوز» کشته شد رد کرد. همه این ها از او مرد دینی 46 ساله ای را ساخته که 14 سال است دبیر کل سازمانی تروریستی است و گرچه دشمنی ناخوشایند است است اما به همان اندازه هم مورد احترام و تحسین می باشد.

نصرالله دانست که چگونه با ترس هایی که در عمق جان اسراییلی ها جای دارد با مهارت برخورد کند. سخنرانی موسوم به «خانه عنکبوت» که بعد از عقب نشینی از لبنان، توسط او در شهر «بنت جبیل» ایراد شد بر ترس های مرارت باری که اکثر اسراییلی ها گرفتار آن هستند تأکید کرد: «ما واقعا به اشخاصی ضعیف تبدیل شده‌ایم، زندگی را دوست داریم ولی نمی‌توانیم با واقعیت وحشیانه ای که در خاورمیانه است مقابله کنیم و برای آن که آماده جنگ و مرگ نیستیم در پشت قدرتی تکنولوژیک مخفی شده‌ایم. صحبت‌های علنی رئیس دولت، وزیر دفاع و همچنین اظهارات افسران ارشد در مذاکرات پشت در های بسته نخستین روزهای جنگ، فقط این را ثابت کرد که تا چه میزان از این می ترسند که نصرالله حقایق عمیق و مخفی روح اسراییلی در برابر سردمدارانش را آشکار کند.

گرچه دانستن اینکه نصرالله تا چه میزانی واقعیت روح اسراییلی ها را درک می کند مشکل است اما بدون شک او به خوبی می داند که چگونه به رهبران اسراییلی ها توهین کند. در کنفرانس خبری که پس از عملیات اسیرگیری منعقد گردید، نصرالله به اولمرت و پرتز «این دو شخصی که در پست خویش تازه واردند»‌ توصیه کرد تا از تجارب قدیمی‌هایی که اکثرشان کارآزموده تر از آن دو بودند یاد بگیرند. «باراک» و «شارون» ترجیح دادند تا وارد رویارویی با حزب الله نشوند... اولمرت و پرتز حتما این را احساس کرده‌اند که نصرالله تنها نظر شخصی خود را اظهار نمی کند، بلکه نظر بسیاری از شهروندان اسراییلی را نیز بیان می‌دارد.

انتهای پیام/ب

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک