شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲/۲۳/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۵۴:۴۴ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۰۳ - اذان مغرب:۱۷:۴۶:۳۵
بجنورد
۸° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۰۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ساعت ۷:۲۰

تنها ۲۳ دختر جرگلانی در کنکور امسال شرکت کردند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رازوجرگلان گفت: ۳۲۹ نفر در رشته های متعدد در کنکور امسال از شهرستان رازوجرگلان شرکت کننده بود که ۱۳۳ نفر از این تعداد خانم بودند و از میان نیز تنها ۱۳ نفر آن ها از بخش پرجمعیت جرگلان بودند.
تنها 23 دختر جرگلانی در کنکور امسال شرکت کردند,

محمد مهدی محمدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان رازوجرگلان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهارکرد: از بین این 23 نفر ۱۰ نفر آنها در رشته انسانی و ۳ نفر نیز در رشته علوم تجربی شرکت کرده اند و هیچ شرکت کننده خانم نیز در رشته ریاضی از کل شهرستان نداشتیم .

 

وی با ابراز تاسف نسبت به این موضوع گفت: رازوجرگلان دارای دانش آموزان با استعداد زیادی است ولی هنوز ترک تحصیل دختران در این شهرستانبساز زیاد است  ولی امید داریم در سال های آتی افزایش پیدا کند و مانند آمار کشوری آمار دختران ما بیش از پسران شود .

 

وی علت ترک تحصیلی دختران را توسعه نیافتن شهرستان، مشکلات مالی خانواده ها، برگزاری کلاس های مختلط بین پسران و دختران، ازدواج های زود هنگام و همچنین نبود انگیزه بعد از تحصیلات و بیکار بودن افراد تحصیل کرده در جامعه عنوان کرد .

 

شهرستان رازوجرگلان ۶۰ هزار نفر جمعیت در سه بخش مرکزی، غلامان وجرگلان دارد که بخش جرگلان با دارا بودن ۳۰ هزار نفر جمعیت نصف جمعیت شهرستان رازوجرگلان را تشکیل می دهند .

خبرنگار:رحیمی

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک