چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۱۹/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۰:۱۶ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۳۱ - اذان مغرب:۱۸:۰۹:۳۰
بجنورد
۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۰۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۱۹ - ساعت ۲۰:۳۰

سیستم اینترنتی بهترین نوع نوبت دهی پزشکی است

مشهد - مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق بررسی ها و مطالعات انجام شده سیستم اینترنتی و تلفن گویا بهترین روش نوبت دهی است.
سیستم اینترنتی بهترین نوع نوبت دهی پزشکی است,

به گزارش خبرنگارمهر،علی اصغر انجیدنی صبح پنج شنبه در نشست ساماندهی مطب های پزشکی اظهار کرد: برای بهبود وضعیت موجود مطالعات و پژوهش های مختلفی در دانشگاه انجام شده است و براساس نتایج بررسی ها و مطالعات انجام شده ،بهترین روش نوبت دهی استفاده همزمان از دو شیوه اینترنتی وتلفن گویا است.

وی افزود: نظام سلامت در برگیرنده گستره ای از خدمات است که در سطوح مختلف به گیرندگان خدمات ارائه می شود که یکی از ابزارهای مدیریتی مورد استفاده جهت بررسی عرضه و تقاضا در این نظام انتظار بیماران برای دریافت خدمات است که می تواند به عنوان ابزارسنجش میزان دسترسی به خدمات مورد استفاده قرارگیرد.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: نبود یکپارچگی سیستم نوبت دهی، مراجعه بدون نوبت، مراجعه از سایر شهرستان ها به مرکز استان ها بدون دریافت نوبت قبلی، مراجعه اورژانسی بیماران، ناآگاهی مردم و مشکلات دسترسی به پزشک، از مهم ترین مشکلات نوبت دهی در مطب های خصوصی به شمار می رود.

وی گفت: زمان انتظار برای ملاقات پزشک یکی از شاخصهای دسترسی مردم به خدمات بهداشت و درمان است و به عنوان یکی از شاخص های عملکرد پزشکان، قابل اندازه گیری است. زمان انتظار طولانی، موجب عدم ارائه خدمات مطلوب، اتلاف وقت بیماران و عدم رضایت آن ها می شود و بنابراین رضایت بیمار از زمان انتظار نقش بسزایی در فرایند تضمین کیفیت و مدیریت کیفیت ایفا می کند.

وی تاکید کرد:البته به نظر می رسد که استفاده از این دو روش همراه با سایر روش ها ی معمول ، توفیق چندانی نخواهد داشت ولی اگر شیوه های قبلی به مرورزمان حذف شوند و این سیستم برای تمام مطب ها به طور هم زمان اجرا شود و دریافت اطلاعات درسیستم بر اساس کد ملی به جای نام و نام خانوادگی باشد، بهترین پاسخ به نیاز مردمی جهت عادلانه شدن دسترسی به پزشکان خواهد شد.

انجیدنی اضافه کرد: با ابداع یک شیوه نوبت دهی مناسب و کارا و آموزش و آگاه کردن مردم، و همچنین ملزم شدن تمامی مطب ها به استفاده از این سیستم می توان بسیاری ازمشکلات نوبت دهی را مرتفع ساخت که برای اجرای این هدف، همکاری های بین بخشی لازم است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک