چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۶/۲۶/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۹:۴۲ - اذان ظهر:۱۲:۴۳:۲۹ - اذان مغرب:۲۰:۲۷:۳۵
بجنورد
۳۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۱۰۵۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۱۹ - ساعت ۰:۱۹
قربانی در نشست خبری اعلام کرد:

۳۴۲۵۵ شهرداری و دهیاری چشم به راه اعتبارات نفت/تعیین تکلیف افزایش نمایندگان خراسان شمالی تا پایان تابستان

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس گفت: 33 هزار دهیاری و هزار و 255 شهرداری در سطح کشور در حال حاضر برای خدمت رسانی نیازمند تزریق اعتبارات هستند که مجلس شورای اسلامی کلیات طرح اختصاص اعتبارات از محل درآمدهای نفتی کشور را مصوب کرد.
34255 شهرداری و دهیاری چشم به راه اعتبارات نفت/تعیین تکلیف افزایش نمایندگان خراسان شمالی تا پایان تابستان,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، علی قربانی، نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک روز خبرنگار، بر لزوم نقد آزاد توسط رسانه تاکید کرد و گفت: مطبوعات و رسانه ها باید در نقد مسائل آزاد باشند.

قربانی با بیان اینکه هیچ دستگاه نظارتی نمی تواند کار رسانه را انجام دهد، عنوان کرد: تمامی اختلاس ها به این علت است که مطبوعات نمی توانند حرف بزنند.

وی همچنین عنوان کرد: خبرنگاران با نقد خود به بهبود و اصلاح جامعه کمک می کنند و این در حالی است که هنوز بسیاری در سطح کشور نقدپذیر نیستند.

وی در بخشی دیگر از سخن خود اظهار کرد: در حال حاضر هزار و 255 شهرداری در سطح کشور برای ارائه خدمات نیازمند تزریق اعتبارات هستند که از این میان 800 شهرداری در آستانه ورشکستگی قرار گرفته اند.

قربانی همچنین افزود: 33 هزار دهیاری نیز برای ارائه خدمات به مناطق روستایی خود به تزریق اعتبارات نیازمند هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: بنابراین مجلس شورای اسلامی برای کمک به وضعیت دهیاری ها و شهرداری های کشور کلیات طرح اختصاص سه هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار از محل درآمدهای نفتی کشور را مصوب کرد.

وی درباره تعیین تکلیف عملیات راهسازی محور اسفراین-بجنورد، وضعیت پروازی فرودگاه بجنورد و آغاز احداث راه آهن گرگان- بجنورد- مشهد نیز عنوان کرد: به زودی اعضای مجمع نمایندگان استان، استاندار جدید و مدیر کل راه و شهرسازی استان با وزیر راه و شهرسازی درباره این موضوعات و تعیین تکلیف آنها نشستی خواهیم داشت.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس خاطر نشان کرد: البته  مصوب شده است که در سال جاری 365 میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای چهار بانده کردن محور اسفراین- بجنورد اختصاص داده شود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که سرانجام موضوع افزایش تعداد نمایندگان در مجلس چه خواهد شد؟ اعلام کرد: موضوع افزایش تعداد نمایندگان در مجلس همچنین استانی یا شهرستانی شدن انتخابات نیز در مجلس در حال بررسی هستند.

در عین حال، وی گفت: طرح وجود تعداد دو نماینده برای حوزه انتخابی بجنورد-راز و جرگلان همچنین وجود یک نماینده برای حوزه انتخابی گرمه-جاجرم- مانه و سملقان در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس مصوب شده است که این مصوبه تا پایان شهریور ماه امسال برای اخذ مصوبه نهایی به صحن علنی مجلس ارائه می شود.

وی درباره الحاق جغتای، جوین، دره گز، قوچان به خراسان شمالی نیز بیان کرد: جغتای، جوین و قوچان تمایلی به این الحاق ندارند، با این وجود دره گز خواستار الحاق به خراسان شمالی است.

قربانی همچنین در پاسخ به این سوال که شما به عنوان یکی از نمایندگان منتخب مردم پنج شهرستان نسبت به موضوع اختصاص انجام مطالعات سند توسعه روستایی استان به استاد معاون امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی که اهل گیلان است به مبلغ 930 میلیون تومان بدون برگزاری مناقصه، چه اقدامی را انجام داده اید و یا انجام خواهید داد؟ اعلام کرد: بنده در جریان این موضوع هستم و از استاندار جدید خراسان شمالی نیز درخواست کرده ام که به بررسی روند واگذاری آن بپردازد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جزو نمایندگان طرح سوال از رئیس جمهور بوده اید و یا خیر؟ بیان کرد: هر چند منتقد به عملکرد رئیس جمهور هستم اما طرح سوال از او در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی به سر می برد و به یک فرمانده نیاز دارد را صلاح ندانستم.

وی افزود: معتقدم که طرح این سوال از رئیس جمهور در مجلس یک اقدامی سیاسی است و طراحان به دنبال حل مشکلات کشور نبودند.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس خاطر نشان کرد: البته اگر کشور در شرایطی جز شرایط کنونی قرار داشت جزو طراحان سوال از رئیس جمهور می بودم.

قربانی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا به استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رای دادید یا خیر؟ گفت: من موافق استیضاح ایشان بودم و رای عدم اعتماد دادم.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


نظرات شما
مهدی | 1397/05/24
0
0
نظرمن جوینی این هست که جوین جزوخراسان شمالی باشد بهتراست چون ماازدست سبزو اریها خسته شدیمتاکی زیرنظرسبزوارباشیم دارن ازجوینها سواستفاده می کنن تااین شرکتها به نام خودسبزواردربیاورن تاخودسبزوارپیسرفت کنن نه جوین من ازنمایندگان خراسان سمالی تقاضادارم هرچه سریعترجوین روجزوبجنوردکنن ممنونم به امیدجوینی اباددرخراسان شمالی
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک