چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۱۷/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۶:۲۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۵۰ - اذان مغرب:۲۰:۲۱:۵۸
بجنورد
-

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۰۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۵ - ساعت ۴:۴۵
همراه با ارائه راه‌ حل‌هایی برای حل مشکل کاغذ عنوان شد

تاکید معاون مطبوعاتی بر اعطای وام به خبرنگاران

معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که به زودی وام‌های ۲۰ تا ۱۷۰ میلیونی با کارمزد ۴ درصد به خبرنگاران اعطا می‌شود.
تاکید معاون مطبوعاتی بر اعطای وام به خبرنگاران,

به گزارش ایسنا، محمد سلطانی‌فر در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد که با اجرای طرح بیمه تکمیلی از ٢٦مردادماه، سه هزار نفر تحت پوشش قرار می‌گیرند که از مبلغ٨٠٠ هزار تومان حق بیمه تکمیلی، یک سوم آن توسط خبرنگار و دو - سوم آن نیز توسط وزارت ارشاد پرداخت خواهد شد.

او همچنین اظهار کرد که به زودی وام‌های ٢٠ تا ١٧٠ میلیون تومانی با کارمزد ٤ درصد به خبرنگاران اعطا می‌شود.

معاون امور مطبوعاتی همچنین درباره بحران کاغذ که مدتی است گریبان‌گیر مطبوعات شده است، نوشت: ‏کمیته‌های متعددی درحوزه کاغذ تشکیل و این بازار در حال ساماندهی است. در این راستا دو حوزه دیگر را نیز فعال کرده‌ایم؛ یکی تولید کاغذ روزنامه از روزنامه باطله و دیگری حمایت از تولید کاغذ از سنگ  ٢٠هزار تن کاغذ نیز به عنوان دخیره استراتژیک توسط وزارت ارشاد پیش‌بینی شده است.

او اظهار کرد: ‏٧٠ تا ٩٠ هزار تن کاغذ مصرف سالیانه مطبوعات در ایران است که فقط همشهری ٣٠ هزار تن مصرف دارد. مجوز واردات کاغذ را به روزنامه‌های بزرگ داده‌ایم. مشکلات کارخانه چوب و کاغذ مازندران در حال حل شدن است و این ظرفیت به زودی فعال می‌شود.

به گزارش ایسنا، سلطانی‌فر روز سه‌شنبه (۲۳ مرداد) در بخشی از سخنان خود در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه مطبوعات محلی استان تهران از امضای تفاهم‌نامه‌ای برای اعطای وام ۲۰ تا ۱۷۰ میلیونی به خبرنگاران خبر داد اما جزئیات این تفاهم‌نامه و نحوه اعطای وام هنوز اعلام نشده است.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک