چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۱۷/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۶:۲۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۵۰ - اذان مغرب:۲۰:۲۱:۵۸
بجنورد
-

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۱۰۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ساعت ۱۳:۵

دیدار از پرتره‌های «صفر و یک» در گالری ویستا

نمایشگاهی شامل یکصد پرتره‌ از آثار کوروش سرمدی در گالری ویستا برپا خواهد شد.
دیدار از پرتره‌های «صفر و یک» در گالری ویستا,

به گزارش خبرگزاری مهر، «صفر و یک» عنوان این نمایشگاه است که کوروش سرمدی قرار است در گالری ویستا برپا کند.

سرمدی در این باره گفت: این نمایشگاه مجموعه‌ای از کارهای من در ابعاد کوچک و حاصل دوره آموزشی‌ام در آموزشگاه سکو است.

وی افزود: دغدغه نقاشی را از سال‌ها قبل داشتم ولی در این موسسه و در سال‌های گذشته زیر نظر استادان بزرگی آموزش دیدم و توانستم به دغدغه‌هایم جهت دهم. اکنون حدود ۱۰۰ کار در این نمایشگاه به رویت علاقه‌مندان خواهد رسید که اغلب آنها ۱۵ در ۲۰ سانتی متر هستند. پیش زمینه خلق همه آثار یکی است ولی از نظر فضاسازی تفاوت‌هایی دارند. در واقع درهم تنیدگی با فضا از ویژگی‌های این پرتره‌ها است.

این هنرمند در توضیح روش کار خود بیان کرد: برخی از پرتره‌ها فضاسازی دارند ولی برخی از آنها فاقد این ویژگی هستند و تنها چهره آنها پیش روی مخاطب است. از طرفی برخی کارها سیاه و سفید و برخی رنگی هستند.

سرمدی توضیح داد: برخی از کارها را از نور به تیرگی رسانده‌ام و برخی را از تیرگی به نور. البته ترجیح دادم در برخی از این آثار برای بیان بهتر مفهوم ساخت و سازهایی انجام دهم ولی برخی دیگر پرتره‌های تنها هستند. مثلا به ضرورت مفهوم بعضی‌ جاها چشم، گوش یا یکی دیگر از اجزای پرتره را حذف کردم. یا بعضی جاها رنگ‌های اصلی را تغییر دادم و ترکیب رنگ تازه‌ای به وجود آوردم.

وی ادامه داد: پرتره‌ها اغلب از روی عکس کشیده شده‌اند. تفاوت عکس و مدل زنده این است که در مدل زنده بعد وجود دارد و باید به نقاشی منتقل شود.

سرمدی در پایان گفت: فعلا روی پرتره متمرکز شده‌ام و دلم می‌خواهد در این زمینه تجربه‌های تازه پیدا کنم. البته علاقه جدی دیگرم فیگور است و دلم می‌خواهد برای مجموعه بعدی به سراغ این زمینه بروم.

نمایشگاه آثار پرتره کوروش سرمدی از دوم شهریور به مدت یک هفته در گالری ویستا به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ برپا می‌شود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک