چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۱۷/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۶:۲۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۵۰ - اذان مغرب:۲۰:۲۱:۵۸
بجنورد
-

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۱۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ساعت ۱۴:۳۰

نوای موسیقی لرستان در نیاوران تهران شنیدنی شد

پنجمین روز از برگزاری بخش موسیقی نواحی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با همراهی هنرمندان و گروه‌های شرکت کننده لرستان میزبان علاقه‌مندان بود.
نوای موسیقی لرستان در نیاوران تهران شنیدنی شد,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، پنجمین روز از برگزاری بخش موسیقی نواحی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان روز جمعه بیست و ششم مرداد ماه در فرهنگسرای نیاوران تهران میزبان هنرمندان و گروه‌های شرکت کننده لرستان بود. در این بخش رضا فرج علیپور، علی اکبر شکارچی و پرویز زاده اعضای هیات داوران را تشکیل می دادند.

بخش اول برنامه با ساز کمانچه آغاز شد که کمانچه نوازان در سه گروه سنی الف، ب و ج به اجرای برنامه های خود در حضور مخاطبان و هیات داوران پرداختند.

محمد امینی‌راد، حمیدرضا آزاد بخت، کامیار با جلاوند، محمدرضا بارانی، عرفان مریدی محمد آبادی و پویا یگانه در گروه سنی الف حضور داشتند. سپس سبحان امرائی از گروه سنی ب به عنوان اولین شرکت کننده روی صحنه آمد. بعد از او به ترتیب سعید پانسته، ساسان جعفری مجد، سینا خویه و حسن سالاروند از این رده سنی برای اجرا مقابل داوران قرار گرفتند. این در حالی است که بعد از استراحتی کوتاه رده سنی ج با چهار شرکت کننده برگزارشد. در این قسمت مهرداد عزیزی، پوریا قلاوند، نوش آفرین کشوری و سجاد لیریائی کمانچه نوازی کردند تا بخش کمانچه موسیقی لرستان به پایان برسد.

در بازه زمانی ۱۴ الی ۱۶ جشنواره  نیز که به بخش آواز، سرنا و تنبک موسیقی لرستان اختصاص داشت، در ابتدا خوانندگان آواز لرستان تنها در دو گروه سنی الف، ب با هم رقابت کردند. علیرضا کرنوکر در گروه سنی الف و سعید رحیمی پور در گروه سنی ب شرکت کنندگان این بخش بودند. پس از آواز نیز  نوبت به تمبک رسید که تنها دو شرکت کننده در گروه سنی الف داشت. پارسا باجلاوند از کرج با پنج سال سن کوچکترین شرکت کننده این روز بود که روی صحنه آمد. پس از او علی باجلاوند از دورود برای نواختن تمبک حاضر شد.

در بخش ساز سرنا چهار شرکت‌کننده در گروه سنی الف، یک شرکت‌کننده در گروه سنی ب و دو شرکت کننده در گروه سنی ج به مرحله نهایی سرنا نوازی راه یافته بودند. امیرحسین بسطامی، اهورا دلفانی، محمدرضا رشید زاده فرد و عرفان مریدی محمد آبادی اسامی شرکت کنندگان گروه الف بودند که یک به یک سرنای خود را به صدا درآورند. پس از آن  نیز علی الواری در گروه سنی ب هنرنمایی کردند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک