چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۱۷/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۶:۲۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۵۰ - اذان مغرب:۲۰:۲۱:۵۸
بجنورد
-

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۱۰۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ساعت ۵:۴۹

توزیع روزانه ۶هزار پرس غذا در کهریزک/نگهداری ۱۷۵۰ نفر در آسایشگاه

مدیر اجرایی کهریزک از توزیع روزانه ۶ هزار پرس غذا در آسایشگاه کهریزک خبر داد و گفت: با توجه به شرایط جامعه اگر کمکهای مردمی کاهش پیدا کند، برای ارائه خدمات به سالمندان با مشکل مواجه می شویم.
توزیع روزانه ۶هزار پرس غذا در کهریزک/نگهداری ۱۷۵۰ نفر در آسایشگاه,

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله رضایی در نشست خبری که در آسایشگاه کهریزک برگزار شد با اشاره به اینکه ۱۷۵۰ معلول، سالمند و بیمار خاص در آسایشگاه نگهداری می شود، گفت: این افراد در طی روز خدمات ویژه و متنوعی نیاز دارند به طوری که روزانه ۲۰۰ میلیون تومان هزینه نگهداری آنهاست.

مدیر اجرایی آسایشگاه کهریزک در مورد مراسم عید قربان در این آسایشگاه تأکید کرد: هر ساله این مراسم با حضور خیرین و نیکوکاران در آسایشگاه برگزار می شود به طوری که در سال ۹۵، ۱۵۰۰ رأس گوسفند و در سال ۹۶ نیز ۱۲۰۳ رأس گوسفند به آسایشگاه اهدا شد.

وی با اشاره به اینکه امسال با توجه به شرایط اقتصادی جامعه پیش بینی می شود میزان اهدایی ها کاهش پیدا کند، اما ما از مردم نیکوکار درخواست می کنیم همچنان به ما کمک کنند، خاطرنشان کرد: مصرف ما معمولا ۵۰۰ رأس گوسفند است و مازاد آن را به مراکزی مانند کهریزک در استان های مختلف که محروم ارسال می کنیم.

رضایی با تأکید بر اینکه نیکوکاران می توانند از اذان صبح روز عید قربان نسبت به ادای نذر خود در آسایشگاه اقدام کنند، تصریح کرد: در این روز، هنرمندان و ورزشکاران و چهره های مختلف سیاسی و اجتماعی نسبت به اجرای برنامه در کهریزک برای سالمندان و معلولان اقدام می کنند.

مدیر اجرایی آسایشگاه کهریزک با اشاره به اینکه دام های قربانی شده در همان روز بسته بندی و در اختیار افراد نیاز مند قرار می گیرد، یادآور شد: مابقی گوشت و مازاد بر مصرف در کهریزک به مراکز نگهداری سپرده می شود.

وی در خصوص هزینه های آسایشگاه گفت: آسایشگاه کهریزک اعتبار مصوبی ندارد و تمام درآمد این مجموعه از طریق خیرین و نیکوکاران تأمین می شود و اگر این کمک ها کاهش پیدا کند به طور حتم با مشکلاتی روبرو خواهیم شد.

رضایی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد از هزینه های جاری توسط خیرین تأمین می شود، ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی میزان کمک ها نیز کم شده است. این در حالی است که برای پرداخت هزینه های روزانه آسایشگاه به ۲۰۰ میلیون تومان نیاز داریم.

مدیر اجرایی آسایشگاه کهریزک در خصوص مراقبت از منزل سالمندان نیز اظهار داشت: علاوه بر معلولان و سالمندانی که در آسایشگاه نگهداری می شوند به ۵۰۰ نفر از افرادی که در منازلشان هستند نیز برای مراقبت کمک می کنیم.

وی در مورد پرداخت هزینه های حامل های انرژی گفت: سال گذشته یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه آب و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه گاز مرکز بود که با همکاری شرکت های ذیربط توانستیم تاکنون ۸۵ درصد آن را پرداخت کنیم.

رضایی همچنین به سایر اقلام مورد نیاز آسایشگاه اشاره و تصریح کرد: سالانه ۸۰ تن برنج، ۲۰ تن شکر و ۱۷ تن قند مصرف می شود و همچنین ۶ هزار پرس نیز در سه وعده در روز غذا به افراد تحت پوشش در آسایشگاه توزیع می شود که پرداخت هزینه آنها از سوی خیرین تأمین می شود. همچنین تأمین وسایل گرمایشی و سرمایشی از دیگر مواردی است که خیرین تأمین می کنند که امیدواریم با توجه به شرایط، این کمک ها کاهش پیدا نکند چرا که زندگی بیماران، سالمندان و معلولان به این خدمات وابسته است.

این مقام مسئول از مسئولان درخواست کرد که یک بار برای دیدن معلولان و سالمندان به آسایشگاه بیایند چون این افراد حق دارند وزیر یا رئیس جمهور خود را ببینند و همچنین مسئولان نیز از نزدیک با خدمات ارائه شده در آسایشگاه و زندگی آنها آشنا شوند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک