چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۱۹/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۴۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۵۹ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۲۱
بجنورد
۲۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۱۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ساعت ۰:۲۵
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی عنوان کرد:

تامین معاش بزرگترین دغدغه بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه 65 درصد از بازنشستگان و مستمری بگیران بیمه تامین اجتماعی ماهانه حداقل حقوق را از بیمه تامین اجتماعی دریافت می کنند، در این شرایط اقتصادی، این میزان حقوق دریافتی پاسخگوی تامین معاش زندگی آنان نیست.
تامین معاش بزرگترین دغدغه بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی ,

رمضان مجیدنیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصراترک با گرامی داشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان اظهار کرد: در خراسان شمالی 15 هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر بیمه تامین اجتماعی هستند.

مجید نیا افزود: 20 درصد از این بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان به علت واریز حق بیمه کمتر از سنوات تعریف شده، حقوقی در حد 400 تا 600 هزار تومان دریافت می کنند.

وی در ادامه درباره مشکلات این قشر عنوان کرد: حقوق بازنشستگی ای که این خانواده ها دریافت می کنند، کفاف هزینه های ماهانه زندگی آنان را نمی دهد و این در حالی است که بارها از کانون بازنشستگان کشور درخواست عرضه سبد کالا برای این قشر را اعلام کرده ایم اما تاکنون در این زمینه موافقتی صورت نگرفته است.

وی همچنین با بیان اینکه بازنشستگان و مستمری بگیران بیمه تامین اجتماعی استان خواستار برخورداری از تسهیلات قرض الحسنه بوده اند، گفت: تعداد این قشر در سراسر کشور سه میلیون و 200 هزار نفر است که در سطح کشور فقط برای150 هزار نفر از آنان اعطای تسهیلات در نظر گرفته شده است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی بیان کرد: سهم خراسان شمالی برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان بیمه تامین اجتماعی استان برای 30 نفر در نظر گرفته شده است، این سهمیه پاسخگوی تمامی متقاضیان این استان نیست.

وی افزود: با تو.جه به اینکه اعطای این تسهیلات نیز بدون اولویت بندی در دستور کار قرار گرفته است، بنابراین اعطای این تسهیلات از طریق انجام قرعه کشی انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: مبلغ تسهیلات قرض الحسنه برای این قشر چهار میلیون تومان با کارمزد چهار درصد است.

مجیدنیا در بخشی دیگر از سخن خود با اشاره به اجرای طرح سفرهای زیارتی برای این قشر اظهار کرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی در مجاورت استان خراسان رضوی قرار گرفته، بنابراین برای بازنشستگان خراسان شمالی انجام سفر زیارتی به استان قم کاملا رایگان در نظر گرفته شده است.

در عین حال، وی خاطر نشان کرد: تا سال گذشته برای اعزام بازنشستگان و مستمری بگیران بیمه تامین اجتماعی به سفر عتبات عالیات تسهیلات بانکی تعریف شده بود، با این وجود، در سال جاری این تسهیلات نیز از دستور کار خارج شد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی در خاتمه خواستار شد: دولت تدبیر و امید بدهی های خود به سازمان تامین اجتماعی را بپردازد تا این سازمان بتواند به تعهدات خود نسبت به بازنشستگان عمل کند.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک