دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۲۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ساعت ۶:۵۲
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

حربه امروز دشمن در جنگ اقتصادی نارضایتی مردم است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه حربه امروز در جنگ اقتصادی نارضایتی مردم است، گفت: علاوه بر قدرت دفاعی، اتکا بر اقتصاد مقاومتی و داخلی از ابعاد قدرت سازندگی برای حفظ هویت ملی کشور حائز اهمیت است.
حربه امروز دشمن در جنگ اقتصادی نارضایتی مردم است,

به گزارش عصر اترک، حجت الاسلام یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد در یادواره شهدای عشایر استان با اشاره به این که در ابتدای پیروی انقلاب، انقلاب ما قولنامه ای بود، عنوان کرد: در 8 سال جنگ تحمیلی، شهدا انقلابمان را ثبت جهانی کردند.

حجت الاسلام یعقوبی هویت ملی کشورمان را عوامل قدرت دفاعی و قدرت سازندگی و آبادانی دانست و گفت: با جان فشانی های شهدا و مجاهدت های فی سبیل الله، قدرت دفاعی کشورمان به دنیا نمایش داده شد.

وی افزود: علاوه بر قدرت دفاعی، اتکا بر اقتصاد مقاومتی و داخلی از ابعاد قدرت سازندگی برای حفظ هویت ملی کشور حائز اهمیت است.

 


وی با بیان اینکه هویت ملی از نظر اسلام رفتار کردن بر مدار اسلام و نظام اسلامی است، گفت: برای تقویت هویت ملی و اسلامی باید قدرت دفاعی و قدرت سازندگی را بالا برد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه از آخرین حربه ها و نقشه های دشمن، تحریم و فشار اقتصادی است، خاطر نشان کرد: حربه های دشمن در همه ابعاد با روشنگری های رهبر معظم انقلاب و پیروی مردم با شکست مواجه شد، لذا امروز از راه فشارهای اقتصادی قصد دارد ما را در تنگنا قرار دهد.

وی ادامه داد: مسئولین نباید در این نقشه دشمن کم کار و منفعل باشند و مردم نیز در مقابل احتکار کنندگان مطالبه گر باشند.

حجت الاسلام یعقوبی تاکید کرد: امروز ولایت و رهبری انسجام دهنده و هویت دهنده به نظام است و این محور وصل به محور الهی است و همه نقشه های دشمن را در شکستن این هویت بی نتیجه مانده است.

وی با تاکید بر اینکه غیرت عشایر مثال زدنی است و آنجایی که غیرت عشایر خدشه دار شود دیگر چیزی سد راه آنها نبست، خاطرنشان کرد: کسانی که می گویند یادواره برای شهدای عشایر چه فایده ای دارد آنها یا شهید را درک نکردند یا عشایر را هنوز نمی شناسند.

 

گرفتاری عشایر در مشکلات زیبنده نیست

نوروز محمد، قنبرزاده مسول بسیج عشایری استان نیز در این آیین گفت: امروز عشایر استان در عرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی سیاسی و امنیتی سهم خودشان را به نظام داده اند ولی این زیبنده نیست که ببینیم عشایر در مشکلات مختلف ناشی  از بی تدبیری مدیران گرفتار باشند.

 وی تاکید کرد: طبق قانون خدمات رسانی به عشایر باید توسط 16 سازمان انجام بشود ولی امروز این کار فقط توسط دو نهاد انجام می شود.

قنبرزاده افزود: وقتی از برخی مدیر کلان استان می خواهیم که در حوزه عشایری کار کنید با این پاسخ مواجه می شویم که سرمایه گذاری در بخش عشایری هدر رفتن هزینه است و این نوع نگاه برای جامعه عشایری تاسف بار است.

 

دسترنج عشایر نصیب دلالان می شود

چراغعلی عمارلو سر طایفه یکی از طوایف عشایر خراسان شمالی نیز گفت: آنچه امروز از وضعیت عشایر استان مشاهده می شود، لایق عشایر نیست.

وی ضمن اینکه از مسئولان خواست تا نگاهشان را نسبت به ظرفیت عشایر تغییر دهند، خاطرنشان کرد: محصولات عشایر استان امروز به دست مصرف کنندگان نمی رسد و دلالان دسترنج عشایر را در سایه بی تدبیری دولتی ها می خورند و این برای ما عشایر ننگ است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک