چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۷:۳۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۷:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۳۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ساعت ۸:۳۱
نظرعلمای اهل سنت خراسان شمالی درباره عزاداری محرم؛

بازگویی قیام عاشورا راهکار خنثی سازی توطئه های دشمنان است/ آزادگان دوران ، رسم جوانمردی را از امام حسین آموختند

علمای اهل سنت خراسان شمالی با بیان اینکه برای احیای امر به معروف و نهی از منکر باید از سیره و زندگی امام حسین(ع) الگوی برداری کرد، گفتند: پیام کربلا و عاشورا پیام حریت، عدالت، عزت و سرافرازی است.
بازگویی قیام عاشورا راهکار خنثی سازی توطئه های دشمنان است/ آزادگان دوران ، رسم جوانمردی را از امام حسین آموختند,

به گزارش عصر اترک، علمای اهل سنت شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی با عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و با بیان اینکه امام حسین(ع) احیاگر امربه معروف و نهی از منکر بود، گفتند: پیام کربلا و عاشورا پیام حریت، عدالت، عزت و سرافرازی همچنین الگویی برای خنثی سازی توطئه های دشمنان اسلام و آموختن راه جوانمردی به همگان است.

 

بازگویی قیام عاشورا برای جوانان راهکار خنثی سازی توطئه های دشمنان است

حاج خالمحمد آخوند سرفراز، مدیر حوزه علمیه هدایتی اهل سنت کلاته ابریشم شهرستان راز و جرگلان و یکی از علمای بزرگ این شهرستان گفت: جامعه اهل سنت از امام حسین (ع) به‌عنوان شهید دشت کربلا و سید شباب اهل الجنه یاد می‌کنند.

حاج خالمحمد آخوند سرفراز با اشاره به حقانیت قیام امام حسین (ع) اظهار کرد: در جریان کربلا، شهادت امام حسین را به‌حق و شهادت ایشان را یک ضایعه بزرگ برای مسلمانان می‌دانیم.

وی گفت: عده‌ای را که از خانواده رسول‌الله (ص) در جریان کربلا به‌ دست یزید و یزیدیان به شهادت رسیده‌اند، یکی از ظلم‌های بزرگ یزیدیان و کوردلان در مقابل اهل‌بیت پیامبر (ص) است و یزید و یزیدیان را ناحق، مردود و جریان امام حسین را حق دانسته که برای دفاع از راه رسول الله (ص) جنگیده و به شهادت رسیده است.

وی همچنین تصریح کرد: روحانیون تشیع و اهل سنت وظیفه دارند فلسفه عاشورا و اهداف مهم قیام حضرت امام حسین(ع) را برای جوانان امروزی بازگو کنند و این یکی از راهکارهای موثر برای مقابله با توطئه های دشمنان علیه اسلام است.

مدیر حوزه علمیه هدایتی روستای کلاته ابریشم از توابع شهرستان راز و جرگلان تصریح کرد: در روز عاشورا در بین ترکمن‌های این منطقه مرسوم است، با دادن صدقه و نذریات روح شهدای اسلام و امام حسین (ع) گرامی داشته می‌شود.

حاج خالمحمد آخوند سرفراز افزود: در بین ترکمن‌های خراسان شمالی به مناسبت شهادت امام حسین (ع) روز عاشورا که (آغربایرامی) یعنی روز سنگین نام دارد، نذریات و صدقاتی داده می‌شود که ثواب آن به روح امام حسین (ع) بخشیده می‌شود که این اوج ارادت اهل سنت این استان را به اهل‌بیت پیامبر بخصوص امام حسین (ع) می‌رساند.

دلیران و آزادگان در طول قرن ها رسم جوانمردی را از امام حسین آموختند

آخوند رحیم صمدی، امام جمعه یکه سعود شهرستان راز و جرگلان با تسلیت فرارسیدن ایام محرم و شهادت امام حسین (ع) بر محضر رهبر معظم انقلاب و عموم مسلمین اظهار کرد: پایبندی امام حسین(ع) به اصول انسانی، حمایت از مظلوم و بی تفاوت نبودن در برابر جنایت و ستم، یاری رساندن به بی پناهان و حمایت از آنان حماسه های ماندگاری را پدیدآورده که در نسل های بعد هم دلیران و آزادگان رسم جوانمردی را از آنان آموختند.

آخوند صمدی بیان کرد:  آن حضرت با فداکاری و از جان گذشتگی خود درخت اسلام را آبیاری کرده و ما نیز باید راه آن بزرگوار را ادامه داده و اعمال آن امام بزرگوار را سرلوحه اهداف خودمان در راه تبلیغ و گسترش دین اسلام در برابر توطئه های دشمنان قراردهیم.

وی واقعه کربلا را برای همه مسلمانان درس بزرگی دانست که امام حسین (ع) در راستای احیا دین جدش قیام کرد و در این راه به شهادت رسید .

امام جمعه یکه سعود همچنین محبت به اهل بیت(ع) به ویژه به امام حسین (ع) را لازمه ایمان یک فرد مسلمان خواند و اذعان کرد: ایمان ما با محبت به اهل بیت کامل می شود.

سکوت نکردن در برابر ظلم، درس قیام امام حسین است

حاج آنا آخوند پروانه، امام جمعه اهل سنت روستای حصارچه بخش جرگلان نیز در این باره گفت: امام حسین (ع) همراه 72 نفر از یاران با وفا و پاکش در صحرای کربلا توسط لشکر یزید به شهادت رسیدند و با شهادت خود باعث شدند دین اسلام زنده بماند و این قیام تا آخرین روز از این جهان همچنان ماندگار و جاودان است.

 حاج آنا آخوند پروانه همچنین نماز، امر به معروف و نهی از منكر و عمل کردن به سیره رسول اکرم(ص) را فلسفه قیام امام حسین (ع) عنوان و اظهار کرد: بر ماست كه برای حفظ اهداف قیام امام حسین (ع) و ارزش های اسلامی در كشورمان تلاش و كوشش کنیم.

وی تصریح کرد: از عقاید اهل سنت است که اگر کسی به اهل بیت(ع) رسول خدا و همسران نبی مکرم اسلام(ص) و صحابه احترام نگذارد و محبت آنها را در دل خود نداشته باشد در مذاهب اهل سنت جایی ندارد.

وی در ادامه گفت: بزرگترین درسی که باید از قیام امام حسین(علیه السلام) بگیریم، همین امر به معروف و نهی ازمنکر است و اینکه مسلمانان نباید در مقابل ظلم و ستم سکوت کنند.

امام جمعه حصارچه با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر به اندازه نماز مهم است، افزود: روحانیون و علماء در این راه می توانند موضوع را برای مردم تبیین کنند.

آخوند پروانه خاطر نشان کرد: قیام امام حسین(ع) نماد عظمت و حقانیت دین مبین اسلام بود و این قیام سبب شد تا بسیاری از فتنه‌ها و ترفندهای شوم دشمنان خنثی شده و به خودشان بازگردانده شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک