دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۳۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ساعت ۱۰:۱۹
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد خبر داد:

بحران کمبود کلاس درس در گلستان شهر، حاصل چالشهای اقتصادی روز/ رشد علاقه مندی به تجربی مسئله ساز شده است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد گفت: در سال جاری افزایش سکنی گزیدن مردم شهر بجنورد در منطقه گلستان شهر به علت بحران اقتصادی و رشد اجاره بها همچنین ارزان قیمت بودن مسکن در گلستان شهر که رخ داده، منطقه گلستان شهر بجنورد بر اثر این علل یاد شده با کمبود فضای آموزشی روبرو شده است.
بحران کمبود کلاس درس در گلستان شهر، حاصل چالشهای اقتصادی روز/ رشد علاقه مندی به تجربی مسئله ساز شده است,

به گزارش عصراترک، محمود اسدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: تعداد دانش آموزان ثبت نامی سال تحصیلی جدید 63 هزار نفر است که بیش از هزار نفر از آنان، دانش آموزان بی بضاعت هستند.

اسدی عنوان کرد: در شهرستان بجنورد برای سال تحصیلی جدید 480 فضای آموزشی شامل مدارس روستایی، شهری، شاهد، تیزهوشان، غیردولتی آماده ارائه خدمت آموزشی به دانش آموزان هستند.

وی با اشاره به مدارس شهری در شهرستان بجنورد، گفت: 70 درصد از این فضای آموزشی شهری متعلق به مقطع ابتدایی، 40 درصد از آنها متعلق به مقطع متوسطه یک و 10 درصد از آنها به مقطع متوسطه دو هستند.

وی در ادامه اعلام کرد: در سال تحصیلی جدید 40 درصد از مدارس شهری این شهرستان به صورت دو نوبته برگزار می شوند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد همچنین به فضای آموزشی منطقه گلستان شهر بجنورد نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری با افزایش سکنی گزیدن مردم شهر بجنورد در منطقه گلستان شهر به علت بحران اقتصادی و رشد اجاره بها همچنین ارزان قیمت بودن مسکن در این منطقه که رخ داده، منطقه گلستان شهر بجنورد بر اثر این علل یاد شده، در سال تحصیلی جدید با کمبود فضای آموزشی روبرو است.

وی در ادامه ازدحام تعداد دانش آموزان در کلاس های درس مدارس شهری را بیش از ازدحام تعداد دانش آموزان حاضر در کلاس درس مدارس روستایی این شهرستان خواند و گفت: بنابر مصوبات وزارت آموزش و پرورش باید در تمامی روستاها، مدرسه دایر باشد و این در حالی است که به علت پراکندگی روستاها، جمعیت دانش آموزان در کلاس های روستایی کم است اما آموزش به آنان در این کلاس ها به نیروی انسانی زیادی نیاز دارد.

وی درباره دوره آموزشی پیش دبستانی نیز گفت: این دوره آموزشی اجباری نیست.

اسدی افزود: در سال جاری تکلیف پیش دبستانی ها از دوش مدارس دولتی برداشته شده و به مدارس غیردولتی و بهزیستی واگذار شده است.

وی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش تمام شرایط را برای تحصیل دانش آموزان محروم فراهم می کند و اجازه نمی دهد که دانش آموزان به دلیل نداشتن شرایط مالی از تحصیل دور بمانند.

وی درباره انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان نیز بیان کرد: چند سالی است که تمایل دانش آموزان متوسطه دو به رشته تجربی افزایش قابل توجهی پیدا کرده است، در حالیکه مدارس این شهرستان ظرفیت پذیرش تمامی دانش آموزان در این رشته را ندارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد همچنین خاطر نشان کرد: استقبال از رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش کمتر از سایر رشته ها است.

وی در بخشی دیگر از سخن خود در باره تهیه کتاب های درسی نیز اظهار کرد: در سال جاری، آموزش و پرورش در زمینه تهیه کتاب درسی برای 37 هزار دانش آموز ابتدایی، هزار و 800 دانش آموز فنی و حرفه ای، هزار و 600 دانش آموز کار و دانش، 300 دانش آموز متوسطه یک را عهده دار شده است که با دریافت هزینه از خانواده ها، کتاب ها در مدارس توزیع خواهند شد.

وی همچنین اعلام کرد: برای این سال تحصیلی جدید، 55 میلیون تومان برای خرید کتاب های درسی برای دانش آموزان محروم اختصاص پیدا کرده است.

اسدی درباره سازماندهی نیروهای آموزش و پرورش شهرستان بجنورد نیز گفت: تاکنون بیش از 95 درصد از سازماندهی نیروها انجام شده است و در سال تحصیلی 98-97 مشکل خاصی وجود ندارد و کمبودهای موجود قابل جبران هستند و مشکل ساز نخواهند بود.

وی همچنین افزود: تعداد نیروهای آموزشی این شهرستان در حوزه آموزش ابتدایی 40 درصد و در حوزه متوسطه یک و دو 60 درصد هستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد در خاتمه با اشاره به اینکه انتخاب مدیر مدرسه 100 درصد سیاسی نیست، گفت: در سال جاری انتخاب مدیران براساس برگزاری آزمون، انجام مصاحبه و ارزیابی در یک کمیته 13 نفره انجام شده است و انتخاب مدیر  100درصد سیاسی نیست.

به گزارش عصر اترک، در سال  97 در شهرستان بجنورد 30 کلاس درس در سه مدرسه افتتاح شدند.

انتهای پیام/

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک