چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۲/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۴۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۵۹ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۲۱
بجنورد
۱۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس پاسخ مسئول | کد خبر: ۲۸۱۳۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ - ساعت ۹:۱۸

پاسخ شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی به مشکل بوی بد اب بجنورد

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی راهکار دائم رفع مشکل وارونگی آب شرب و تولید آب باکیفیت در بجنورد را احداث ایستگاه شناور برداشت آب شرب خواند و گفت: احداث ایستگاه آغاز شده است و تا انتهای سال به اتمام می رسد.

احداث ایستگاه شناور برداشت آب شرب مشکل بی کیفیتی آب بجنورد را حل می کند

رضا عطایی، معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در پاسخ به سوالات مردمی در قبیل بو و طعم نامطلوب آب بجنورد در چند هفته گذشته اظهارکرد: 13سال است که آب شرب بجنورد از آب ذخیره شده در سدشیرین دره تامین می شود، در حالی که قبلا از منابع آب زیرزمینی در ارتفاع 200 تا 300 متری تامین می شد.

وی به تغییر فصول گرم و سرد و تاثیر بر کیفیت آب اشاره کرد و افزود: اختلاف دمای شب و روز در فصل پاییز باعث سنگین تر شدن آب سطح و جابجایی آن با آب بی کیفیت کف و ایجاد وارونگی در آب مخازن سدها و ورود آب بی کیفیت به مصارف خانگی می شود.

عطایی افزود: وارونگی آب در دو ماه از سال در مهرماه شدیدتر و در اردیبهشت به صورت خفیف رخ می دهد.

وی افزود: جابجایی آب سطح و کف از ابتدای مهر ماه آغاز شده استو طعم و بوی نامطلوبی را ایجاد کرده است،اما از لحاظ بهداشتی و پارامترها مشکلی رقم نمی زند.

عطایی اضافه کردن کربن فعال در تصفیه خانه را راهکار موقت رفع طعم و بوی ناخوشایند آب عنوان کرد و ادامه داد: تزریقها شروع شده است و همشهریان طی یک هفته با تغییرات مطلوبی مواجه می شوند.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون آب تامینی برای مصارف کشاورزی و شرب از یک خروجی تامین می شود، این خروجی در نزدیکی آب کف مخزن که بی کیفیت است قرار دارد.

عطایی راهکار دائم رفع مشکل وارونگی آب شرب و تولید آب باکیفیت در بجنورد را احداث ایستگاه شناور برداشت آب شرب خواند و گفت: احداث ایستگاه آغاز شده است و تا انتهای سال به اتمام می رسد و در ماه اردیبهشت که پدیده وارونگی رقم می خورد مشکلی نخواهیم داشت.

وی هم چنین به وجود ماهی در آب مخزن سد اشاره کرد و افزود: وجود ماهی در آب با حجم مشخص مفید است و حجم ماهی ها دائما توسط آب منطقه ای در حال ارزیابی و بررسی است، در صورتی که با افزایش حجم ماهی در آب مواجه شوند، با گذاشتن طرح صید ماهی تراکم را کنترل می کنند.

عطایی در انتها با اشاره به اینکه آموزش های لازم جهت آشنایی همشهریان با نوع مصرف آب دائما انجام می شود، خاطرنشان کرد: آب شرب شهری تنها 4 درصد از مصرف آب را به خود اختصاص داده است که رقم ناچیزی است درحالیکه بخش زیادی از آب در حوزه های کشاورزی و صنعت مصرف می شود.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک