یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۴/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۵:۱۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۲۷ - اذان مغرب:۱۹:۴۰:۱۱
بجنورد
۷° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۱۳۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۲۱ - ساعت ۸:۵۶
ضمن دادن پیامی به نتانیاهو

سیدحسن نصرالله: حکام عرب بین توهین‌های ترامپ و زندگی عزت‌مندانه یکی را انتخاب کنند

سید حسن نصرالله در سخنرانی تلویزیونی خود تاکید کرد: اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه واشنگتن در مقابل پول از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حمایت می‌کند و اظهاراتش درباره اینکه ایران قادر بود در عرض ۱۲ دقیقه منطقه را بگیرد، نشان از آن دارد که دولت آمریکا چپاولگر ملت‌هاست و چشم دولت ترامپ به اموال کشورهای ثروتمند عرب حوزه خلیج فارس است و این طمع‌وزی‌هایش هیچ حد و مرزی هم ندارند.
سیدحسن نصرالله: حکام عرب بین توهین‌های ترامپ و زندگی عزت‌مندانه یکی را انتخاب کنند,

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی عصر روز گذشته خود به مناسب بزرگداشت مقام مادر عماد مغنیه یعنی آمنه محمود سلامه اشاره کرد که کل معیارهای ترامپ مالی و پولی است. در سخنرانی‌های او هیچ جایی برای حقوق بشر و دموکراسی نیست ترامپ با لحنی اهانت‌بار و سخیف درباره هم‌پیمانانش صحبت می‌کند و موجی از اهانت‌های شخصی  را به دولت‌ها و ملت‌ها روا می‌دارد و در مقابل این خوار و خفیف کردن‌های هر روزه ترامپ نسبت به هم‌پیمانانش تنها آنها سکوت کرده و لبخند می‌زنند.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: صحبت ترامپ از قدرت ایران اینکه ایران در عرض چند دقیقه کل منطقه را تحت تسلط خود می‌گیرد نشان از عظمت ایران از دید او دارد.

وی ادامه داد: بخشی از حرف‌های ترامپ رعب‌آور و برای ایجاد وحشت است اما نگاه دولت او را به کشورهای عربی که میلیاردها دلار صرف خرید تسلیحات از آمریکا می‌کنند، افشا می‌کند. رئیس‌جمهوری آمریکا از این ایجاد وحشت می‌خواهد از این کشورها باج‌خواهی کند و اموال‌شان را بگیرد و سلاح‌بیشتری به آنها بفروشد. ترامپ در حقیقت امر از این کشورها در ازای ماندن‌شان در راس قدرت پول می‌گیرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان این سوال را پرسید که چه کسانی روی این حکام و دولت ترامپ که پول‌شان را می‌گیرد و هر روز به آنها توهین می‌کند، حساب باز می‌کنند؟

وی از حکام کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس خواست در راه‌حل‌هایشان بین اهانت‌های ترامپ و زندگی در عزت یکی را انتخاب کنند. نصرالله آنها را به آشتی و همکاری و گوش دادن به خواسته‌های ملت‌هایشان و حل مشکلات فراخواند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره ادعاهای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در  رابطه با اینکه حزب‌الله موشک‌هایش را اطراف فرودگاه بین‌امللی حریری در بیروت ذخیره کرده، گفت: آنچه به مقاومت مربوط می‌شود سیاست ما در زمینه پیچیدگی ساختار آن است، از این رو ما نمی‌خواهیم به اتهامات بنیامین نتانیاهو پاسخی دهیم. پاسخ دادن یا تکذیب کردن حرف‌های نتانیاهو و آویخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل اشتباه است. سیاست ما در امور نظامی و تسلیحاتی و توانمندی و قابلیت‌های مقاومت همان پیچیدگی سازنده یعنی سکوت هدفمند است زمانی که نتانیاهو صحبت می‌کند حزب‌الله در فلان مکان سلاح دارد ما باید پاسخ دهیم اما این کار را نمی‌کنیم.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: آنچه وزیر خارجه لبنان انجام داد گام دیپلماتیک پیشرو بود و قابل تقدیر است. این ابتکار عمل وزارت خارجه لبنان بود. اینکه دشمن می‌گوید تصاویر ماهواره‌ای از برخی اماکن لبنان دارد تنها برای ایجاد ترس و وحشت در بین مردم است من از رسانه‌ها می‌خواهم در تعامل با آنچه رسانه‌های دشمن منتشر می‌کنند، هوشیار باشند.

نصرالله درباره تشکیل دولت لبنان نیز خواستار تسریع در اجرای آنچه به منافع ملت مربوط است نه براساس اهداف حزبی شد و بر لزوم اجرای وظایف از سوی وزارتخانه‌های مربوطه حتی در دولت موقت تاکید کرد.

وی افزود:‌ به طور قطع سوریه هیچ مداخله‌ای در تشکیل دولت لبنان ندارد و آن را امری کاملا داخلی می‌داند.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک