یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۴/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۵:۱۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۲۷ - اذان مغرب:۱۹:۴۰:۱۱
بجنورد
۷° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۳۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ساعت ۱۴:۱۴

اربعین‌حسینی| بیش از ۳۰۰۰۰ نفر در موکب اصحاب خراسانی پذیرایی و اسکان می‌شوند+ فیلم

مسئول اجرایی موکب اصحاب خراسانی ستاد اربعین خراسان شمالی از پذیرایی و اسکان بیش از ۳۰ هزار زائر داز ۱۰ تا ۲۲ صفر در این موکب در کربلای معلا خبر داد.
 اربعین‌حسینی| بیش از ۳۰۰۰۰ نفر در موکب اصحاب خراسانی پذیرایی و اسکان می‌شوند+ فیلم ,

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ موکب اصحاب خراسانی یکی از 3 موکب استان خراسان‌شمالی در ایام اربعین در عتبات عالیات است که در 3 سال گذشته با ظرفبت اسکان و پذیرایی روزانه 3500 زائر در این ایام نقش خود را در خدمت به زائران اربعین حسینی به خوبی ایفا می‌کند.

حسینعلی محمدی٬ مسئول موکب اصحاب خراسانی در کربلا با اعلام جزئیات راه‌اندازی و پذیرایی از زوار در این موکب٬ اظهار داشت: امسال روزانه 3500 زائر در موکب اصحاب خراسانی اسکان و پذیرایی می‌شوند و آمادگی داریم تا تمام زوار خراسان شمالی را در این موکب پذیرا باشیم. البته پذیرایی از زوار مختص زائران استان نبوده و سایر زوار نیز می‌توانند در این موکب حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: در همین راستا امسال نیز موکب اصحاب خراسانی٬ با حضور گروه‌های مردمی از شهر‌های استان خراسان‌شمالی٬ برای پذیرایی از زائران هم‌استانی در کربلای معلی و مرز مهران آمادگی لازم را ایجاد کرده‌اند.

مسئول موکب‌های ستاد اربعین خراسان‌شمالی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی موکب‌ها در ایام اربعین افزود: مهمترین اولویت موکب‌ها در اربعین حسینی انجام فعالیت‌های فرهنگی و بصیرتی است و در این راستا در هر موکب گروهی از روحانیون و جوانان علاقه‌مند به مسائل فرهنگی٬ در عتبات عالیات حضور پیدا کرده و به ارائه خدمات فرهنگی می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: شناسنامه‌دار شدن موکب‌ها در ایام اربعین علاوه بر ایجاد ظرفیت‌های بیشتر و استفاده از امکانات کشور میزبان می‌تواند در هماهنگی بین مسئولان موکب و مسئولان عراقی موثر باشد.

مسئول موکب اصحاب خراسانی ضمن تأکید بر ایجاد سامانه‌ اربعین و ثبت و ضبط اطلاعات موکب‌ها در این سامانه گفت: موکب‌ها بعد از گرفتن یک کد مشخص از ستاد اربعین که زیرنظر وزارت کشور فعالیت می‌کند٬ در عراق و ایران به راحتی قابل شناسایی، کنترل و ساماندهی می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر نمایندگانی از بخش‌ها و اقشار مختلف مردم جهت عضویت در هیئت امناء موکب‌های استان خراسان‌شمالی مشخص شده‌اند و در حال نیازسنجی موکب‌ها برای اعلام عمومی و جذب کمک‌های مردمی هستند.

انتهای پیام/ ز

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک