سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۴/۲۳/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۲:۴۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۱۵ - اذان مغرب:۲۰:۰۸:۲۲
بجنورد
۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۳۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ساعت ۱۲:۴۵

توافق دو کُره برای متصل کردن جاده‌ها و خطوط ریلی

مقامات کره شمالی و جنوبی در ادامه رایزنی های خود برای گسترش روابط، برای متصل کردن جاده ها و خطوط ریل راه آهن دو کشور به یکدیگر توافق کردند.
توافق دو کُره برای متصل کردن جاده‌ها و خطوط ریلی,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در حالیکه آمریکا نگران آن است که گسترش روابط کره جنوبی با کره شمالی موجب کم اثر شدن تلاش های واشنگتن برای خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ شود، مقامات دو کره در ادامه رایزنی های خود برای گسترش روابط، برای متصل کردن جاده ها و خطوط ریل راه آهن دو کشور به یکدیگر توافق کردند.

این توافق در ادامه رایزنی های مقامات دو کره در دهکده مرزی پانمونجوم حاصل شده است. رهبران کره جنوبی و شمالی در سومین دیدار خود که ماه گذشته انجام شد با پیگیری مذاکرات دو طرف برای گسترش روابط موافقت کرده بودند.

جاده ها و خطوط راه آهن میان دو کره از زمان جنگ کره ۱۹۵۳-۱۹۵۰ قطع بوده و مقامات دو کشور توافق کرده اند که در اواخر نوامبر یا اویل دسامبر سال جاری با برگزاری مراسمی بطور رسمی این خطوط را به یکدیگر وصل کنند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک