یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۱۳/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۳۷۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ساعت ۱۲:۱۵

نبض نمدمالی خراسان شمالی در دستان روستائیان اشتوت و تکله قوز

مسئول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان راز و جرگلان گفت: نمدمالی جزو رشته های قدیمی شهرستان رازوجرگلان است که همچنان با نقش های ترکمنی از جمله شاخ قوچ تهیه وعرضه می شود.
نبض نمدمالی خراسان شمالی در دستان روستائیان اشتوت و تکله قوز,

قاسم بهادری، مسئول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان راز و جرگلان در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهارکرد: نمدمالی بدلیل عدم تنوع از استقبال کمی در بازار فروش برخوردار بوده و تعداد اندکی از صنعتگران اقدام به تهیه نمد می کنند.

بهادری افزود: نمد، اغلب جهت مصارف شخصی و خانگی تهیه و استفاده می شود و در حال حاضر روستاههای تکله قوز و اشتوت بیشترین تولید نمد را در شهرستان دارند.

وی ادامه داد: جهت حفظ این هنر توسط میراث فرهنگی اقداماتی چون شناسایی صنعتگران رشته نمدمالی، صدور مجوزهای صنایع دستی برای فعالان این رشته، پرداخت تسهیلات صنایع دستی و نیز معرفی و عرضه محصولات نمدی شهرستان در نمایشگاههای استانی و کشوری از جمله اقدامات می باشد.

بهادری خاطرنشان کرد: یکی از صنعتگران روستای تکله قوز به عنوان نماینده شهرستان تولیدات صنایع دستی شهرستان از جمله نمد را در نمایشگاههای استانی و کشوری عرضه می کند.

وی گفت: جهت استقبال از محصولات نمدی در بازار فروش، پیشنهاد می شود تولیدات نمدی با طرح های متنوع از جمله به شکل کیف، رو میزی و ... تهیه و عرضه شود.

خبرنگار:رحیمی

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک