سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۴/۲۳/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۲:۴۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۱۵ - اذان مغرب:۲۰:۰۸:۲۲
بجنورد
۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۱۴۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ساعت ۱۳:۵۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

حذف دلار در مجلس رای می آورد/افول آمریکا با افول دلار آغاز می شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص مطرح شدن طرح حذف دلار از معاملات کشور و جایگزینی دیگر واحدهای پولی است در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح حذف دلار از مبادلات در مجلس رای می آورد.
حذف دلار در مجلس رای می آورد/افول آمریکا با افول دلار آغاز می شود,

عبدالرضا عزیزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: هم اکنون 25 درصد اقتصاد جهان در دست آمریکا است و به همین دلیل تمام جهانیان را وادار کرده است از ارز دلار استفاده کنند اما اگر کشورهای جهان دلار را از مبادلات حذف کنند ضمن اینکه ضربه سنگینی به آمریکا زده اند در واقع به ثروت واقعی خودشان دست می بابند.

 

وی با تاکید بر اینکه افول آمریکا از افول دلار شروع می شود، افزود: اگر تمام کشورهایی که آمریکا یک جانبه آن ها را تحریم می کند از جمله کشورهای قدرتمندی مانند چین، روسیه، ایران و ترکیه با هم متحد شوند و دلار را حذف کنند و سوئیفت داخلی برای انجام معاملات تعیین کنند آمریکا از قدرت بین المللی خود می افتد.

 

نماینده مردم شیروان گفت: دلار آمریکا پشتوانه طلا ندارد و در حقیقت یک کاغذ با پشتوانه سلاح اتمی و زورگویی است و اگر کشورها باهم در حذف دلار همصدا شوند و در مبادلات از ارزهای دیگر و یا طلا استفاده کنند در واقع موجبات افول آمریکا را فراهم کرده اند

 

عزیزی ادامه داد: اگر این شرایط اتفاق بیافتد چنانچه کشورهای طلبکار از آمریکا بخواهند در مقابل طلب ها از آمریکا طلا و یا کالا درخواست کنند آمریکا چیزی برای عرضه ندارد.

 

وی با بیان اینکه هنوز طرح" جایگزینی دلار در مبادلات" در صحن علنی مجلس مطرح نشده است، افزود: در حال حاضر ایران با همکاری چندکشور در حال حذف دلار از مبادلات خود هستند و اگر با کشورهای دیگر همصدا شود این طرح تاثیرگذار می شود.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حذف دلار در مجلس به احتمال زیاد رای می آورد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک