یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۲۱/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۵۰:۵۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۷:۰۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۹:۲۰
بجنورد
۲۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۴۲۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ساعت ۶:۲۳

ترامپ با معاف‌کردن کشورها از خرید نفت ایران عقب‌نشینی کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: معاف‌کردن چند کشور از خرید نفت ایران بیان‌گر عقب‌نشینی ترامپ از مواضع خود علیه ایران است.
 ترامپ با معاف‌کردن کشورها از خرید نفت ایران عقب‌نشینی کرد ,

ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران از سوی دولت آمریکا، اظهار داشت: رئیس‌جمهور آمریکا طی چند ماه گذشته هر اقدامی که می‌خواسته علیه ایران انجام داده  و تحریم‌های جدید هیچ اثری نخواهد داشت.

وی افزود: ترامپ طی چند ماه گذشته همه فشارهای خود را علیه ایران اعمال کرد. هیئت‌هایی را به کشورهای مختلف فرستاد و تمام توان خود را صرف کرد تا اروپاییها را متقاعد کند که  از برجام خارج شوند و ایران را تحریم کنند اما نتوانست به اهداف خود برسد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با بیان اینکه "آمریکایی‌ها 4 دهه است که ما را تحریم می‌کنند و  تحریم‌های جدید تأثیری نخواهد داشت" ، ابراز کرد: جمهوری اسلامی راهکارها و شیوه‌های زیادی برای ادامه مراودات مالی خود دارد و این تحریم‌ها نمی‌تواند مانعی بر سر راه ملت ایران به‌حساب بیاید.

  حسن‌بیگی با توجه به معاف کردن چند کشور از خرید نفت ایران گفت: مسئولان آمریکایی به این نتیجه رسیدند که اگر بخواهند 2 میلیون بشکه نفت ایران را از بازار حذف کنند، هیچ کشوری قادر نیست که این کمبود را تأمین کند و قطعاً قیمت هر بشکه نفت به 200 دلار افزایش می‌یابد.

نماینده مردم دامغان در مجلس تصریح کرد: مسئولان آمریکایی می‌دانند که چه خرید نفت از ایران را تحریم کنند و چه نکنند ایران نفت خود را می‌فروشد بنابراین مجبور شدند که عقب‌نشینی کنند و مواضع پیشین خود را تغییر دهند.

انتهای پیام/*

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک