یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۷/۲۱/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۵۰:۵۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۷:۰۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۹:۲۰
بجنورد
۲۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۱۴۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ساعت ۷:۱۰
در گفت و گو با عصر اترک مطرح شد:

خراسان شمالی از مالیات ۲۰ دستگاه بی بهره است/برخورداری از این مالیات ها نیازمند اصلاحیه قانونی است

مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی با اشاره به وصول مالیات 20 دستگاه اجرایی، بانکی و بیمه ای خراسان شمالی از طریق سازمان ها و دفاتر مرکزی و بی بهره ماندن استان از مالیات این دستگاه هاگفت: برخورداری استان برای وصول مالیات این دستگاه ها نیازمند اصلاحیه قانونی است.
خراسان شمالی از مالیات 20 دستگاه بی بهره است/برخورداری از این مالیات ها نیازمند اصلاحیه قانونی است,

یوسف یعقوبی نژاد، مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک درباره اخذ مالیات از مودیان مالیاتی استان اظهار کرد: دریافت اظهار نامه های عملکرد مالی سال 96 رسته های مختلف شغلی استان از اول فروردین ماه امسال آغاز و تا پایان تیر ماه ادامه داشت.

یعقوبی نژاد گفت: طی همین مدت چهار ماهه امسال 25 هزار اظهار نامه از اشخاص حقیقی، هزار و 700 اظهار نامه از اشخاص حقوقی و سه هزار اظهار نامه مستغلات دریافت کردیم.

وی افزود: اظهار نامه های دریافتی از عملکرد مالی سال 96 رسته های مختلف شغلی استان در مقایسه با اظهار نامه دریافتی از عملکرد سال مالی 95 رسته های مختلف شغلی استان سه درصد افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: اظهار نامه های مالی سال 97 نیز در چهار ماهه نخست سال 98 دریافت خواهند شد.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی در ادامه عنوان کرد: بابت عملکرد مالی سال 96، از ابتدای فروردین ماه تا پایان مهر ماه امسال از رسته های مختلف شغلی در استان 89 میلیارد تومان مالیات مستقیم و 44 میلیارد تومان مالیات غیر مستقیم وصول شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه پیش بینی کرده بودیم امسال از محل عملکرد مالی سال 96 استان، 160 میلیارد تومان مالیات اخذ کنیم، از فروردین ماه تا پایان مهر ماه امسال 83 درصد از این مالیات پیش بینی شده وصول شد.

وی همچنین به عملکرد مالی سال 95 رسته های مختلف شغلی در استان نیز اشاره کرد و گفت: در سال 96، از محل عملکرد مالی سال 95، 85 میلیارد و 500 میلیون تومان مالیات مستقیم و 39 میلیارد تومان نیز مالیات غیر مستقیم از مودیان استان وصول شدند.

یعقوبی نژاد تصریح کرد: از محل عملکرد مالی سال 96 رسته های مختلف شغلی در استان 35 درصد از مالیات وصول شده از محل ارزش افزوده، 30 درصد مالیات وصول شده از اشخاص حقوقی ( شرکت ها )، 24 درصد از مالیات وصول شده از حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی، هفت درصد از مالیات از مشاغل آزاد، دو درصد از مالیات از محل مستغلات و دو درصد از مالیات از محل سایر وصول شده اند.

وی همچنین درباره واریز عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان از ابتدای فروردین ماه تا آبان ماه امسال از محل مالیات وصول شده نیز اعلام کرد: در مدت یاد شده 59 میلیارد تومان عوارض را به حساب شهرداری ها، دهیاری ها، روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری استان واریز کردیم که 18 میلیارد تومان آن به حساب شهرداری بجنورد اختصاص یافت.

وی افزود: این اداره کل در مدت مشابه آن در سال گذشته 35 میلیارد و 500 میلیون تومان عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز کرد.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی در بخشی دیگر از سخن خود با تصریح بر این مطلب که 20 دستگاه اجرایی، بانکی و بیمه ای در استان هر ساله مالیات بر درآمد خود را به مراکز خود ارائه می دهند و از طریق استان مالیات های خود را واریز نمی کنند، گفت: از مرکز نیز هیج سهمی به خراسان شمالی تعلق نمی گیرد.

وی با یادآوری این مطلب که البته واریز مالیات بر درآمد این 20 دستگاه اجرایی، بانکی و بیمه ای به مراکز مطابق قانون است، تصریح کرد: برای برخورداری استان ها از سهم این نوع مالیات که در مراکز وصول می شود باید مجلس یک اصلاحیه قانونی را تنظیم و تصویب کند.

در عین حال، یعقوبی نژاد خاطر نشان کرد: در سال جاری استانداری از این 20 دستگاه یاد شده درخواست کرد تا آنها با رایزنی مراکز خود را به واریز مالیات بر درآمد به استان قانع کنند که تاکنون فقط یک دستگاه اجرایی استان  توانسته سازمان مرکزی خود را در این زمینه قانع کند.

انتهای پیام/      

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک