پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۴۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ساعت ۶:۱۰
در گفت و گو با عصر اترک تاکید شد:

ضرورت احداث خانه معلم در روستاهای خراسان شمالی

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه 45 درصد از جمعیت خراسان شمالی در روستاهای استان ساکن هستند،گفت: متاسفانه شماری از روستاهای استان با مسئله نبود ساختمان در روستا برای اسکان معلمان این روستاها مواجه هستند درحالیکه ساخت خانه معلم در سطح این روستاهای استان بسیار ضروری است.
ضرورت احداث خانه معلم در روستاهای خراسان شمالی,

عباس سعیدی، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفت و گو با عصر اترک در همین باره اظهار کرد: در گذشته برای معلمان امکان اقامت و بیتوته کردن در روستاها برای تعلیم و تربیت دانش آموزان وجود داشت که حتی روستاییان، محل استقرار برای بیتوته کردن معلمان را نیز فراهم می کردند.

سعیدی افزود: این در حالی است که در حال حاضر معلمان در روستاها با مشکل اقامت و بیتوته کردن مواجه هستند چون اهالی خانه اضافه ندارند که در اختیار اقامت معلمان قرار دهند.

وی با تصریح بر این مطلب که در حال حاضر مهمترین درخواست معلمان روستاها ایجاد مکان استقرار و اسکان است که شماری از روستاهای استان با این مسئله روبرو هستند، گفت: در همین زمینه شهرستان های راز و جرگلان همچنین مانه و سملقان بیشتر با این مسئله مواجه هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه این موضوع موجب شده که معلمان این روستاها در خراسان شمالی به طور مستمر میان مدرسه روستا و محل سکونت اصلی خود در رفت و آمد هستند، از احتمال خطرات جاده ای برای معلمان روستاها در مسیرهای رفت و آمد ابراز نگرانی کرد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در خاتمه بر لزوم اختصاص اعتبارات ملی برای احداث خانه معلم در سطح روستاهای استان را تاکید کرد و یادآور شد: این اداره کل، لزوم ساخت این زیرساخت در سطح روستاهای استان را به وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است که حال خواهان هستیم تا این وزارت خانه بر اهمیت این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک