جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۴/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۳۹:۳۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۳۰ - اذان مغرب:۲۰:۱۰:۵۵
بجنورد
۱۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۴۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ساعت ۸:۱۹

فعال اصلاح‌طلب: "آخوندی" با ابهامات مدیریتی مجبور به استعفا از وزارت راه شد

عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: انتخاب آخوندی که با ابهامات مدیریتی مجبور به استعفا از وزارت راه شد، تخلفی بر تخلفات شورای شهر پنجم می‌افزاید.
 فعال اصلاح‌طلب: "آخوندی" با ابهامات مدیریتی مجبور به استعفا از وزارت راه شد ,

قربانعلی قائمی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به گزینه‌های نهایی تصدی شهرداری تهران گفت: کارنامه حدود 440روزه فعالیت شورای شهر پنجم قابل دفاع نیست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: در بحث  انتخاب شهردار قاعدتاً باید شاخص‌ها و معیارهای مدیریتی ملاک قرار داده شود و مابقی مسائل از جمله رفاقت‌ها، دوستی‌ها و طیف‌بندی‌های سیاسی کنار گذاشته شود.

وی با بیان اینکه از روز اولی که  آقای نجفی با  ملاحظات سیاسی به‌عنوان شهردار انتخاب شد، صاحب‌نظران بر این باور بودند که وی شهرداری شش‌ماهه است، تصریح کرد:  اعضای شورای شهر باید نسبت به انتخاب آقای نجفی به‌عنوان شهردار  پاسخگوی شهروندان تهرانی باشند.

قائمی ادامه داد: پس از استعفای آقای نجفی شاهد بودیم که اعضای شورا با اتخاذ مسیری جدید، فرد دیگری را  با اما و اگرهای زیاد به‌عنوان شهردار انتخاب کردند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تأکید به اینکه تنها فردی می‌تواند مدیریت کلان‌شهر تهران را به‌عهده بگیرد که علاوه بر تجربه بالا، از مقبولیت مردمی و مقبولیت در ارکان حاکمیتی برخوردار باشد، اظهار داشت: متأسفانه شاهد هستیم  افرادی محدودی در ارتباط با انتخاب شهردار دور هم جمع می‌شوند و بدون مشورت با صاحب‌نظران تصمیماتی اتخاذ می‌کنند که به منافع شهروندان تهرانی آسیب می‌زند.

 

قائمی یادآور شد: شورای شهر پنجم  در 440 روز فعالیت خود دو شهردار و  2 سرپرست برای شهرداری انتخاب کرده که این موضوع برای جریان اصلاحات تأسف‌بار است.

این عضو سابق حزب اعتماد ملی درباره حضور آخوندی میان گزینه‌های نهایی شهرداری تهران گفت: در صورتی که  اعضای شورای شهر،‌ شخصی را که به‌دلیل سؤالات و ابهامات مدیریتی، مجبور به استعفا از وزارت راه و شهرسازی شد به‌عنوان شهردار جدید تهران انتخاب  کنند، قطعاً تخلفی بر تخلفات قبلی خود اضافه کرده‌اند.

قائمی همچنین در پاسخ به این سؤال که "با توجه به حواشی‌ای که در روند انتخاب شهردار جدید تهران شاهد هستیم، آیا در ماه‌های آینده  باید منتظر تکرار روند انتخاب شهردار برای تهران باشیم؟"، گفت: امیدوارم که این اتفاق نیفتد اما اگر این‌گونه شد این‌بار اعضای شورا هستند که باید از سمت خود استعفا دهند تا بیش از این با آبروی جریان اصلاحات بازی نشود.

انتهای پیام/*

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک