یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۱۳/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۴۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ساعت ۶:۳۳
مسئول بسیج جامعه عشایری خراسان شمالی:

زمین خوران به جان مراتع عشایری خراسان شمالی افتاده اند

رئیس بسیج جامعه عشایری خراسان شمالی گفت: افراد زمین خوار برای افزایش سطح زمین های کشاورزی خود دست به تخریب اموال عشایر در مناطق قشلاقی می زنند.
زمین خوران به جان مراتع عشایری خراسان شمالی افتاده اند,

نوروز محمد قنبر زاده، رئیس بسیج جامعه عشایری خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک، اظهار کرد: طی 30 سال گذشته تخریب و آتش سوزی تاسیسات دامی و اقامتی عشایر خراسان شمالی در قشلاق گاه های سه شهرستان گنبد، کلاله و مراوه تپه استان گلستان به دست سودجویان این شهرستان ها اتفاق می افتد که در برخی از سال ها شدت آسیب های وارد شده بیشتر و در برخی از سال ها نیز کمتر بوده است.

 

وی عنوان کرد: برخی از سودجویان این استان درصدد هستند با این تخریب ها، کل مراتع قشلاق گاهی این استان را به خود متعلق کنند و با تغییر کاربری این مراتع به کشت محصول بپردازند تا عشایر دیگر به استان گلستان کوچ نکنند.

 

وی افزود: طی سال جاری با حدود 50 مورد آتش سوزی انبار علوفه که متعلق به جامعه عشایری این استان بوده است، مواجه بودیم و سودجویان به سوی تخریب دیوار منازل عشایری نیز متمایل شده اند.

 

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته سودجویان رقم های میلیاردی به عشایر استان خسارت وارد کرده اند، گفت: مشکل مذکور با مقامات استانی خراسان شمالی و گلستان مطرح و قول همکاری برای حل این مشکل داده شده است اما همچنان شاهد بروز این مشکل هستیم.

 

وی تصریح کرد: درصورتیکه اراده ای برای رسیدگی و حل موضوع وجود نداشته باشد نتیجه حاشیه نشینی ای که برای 110 خانوار عشایری استان رخ داد، دوباره برای دیگر عشایر آسیب دیده تکرار خواهد شد.

 

مسئول بسیج جامعه عشایری خراسان شمالی بر ضرورت ورود دستگاه قضایی بر موضوع تخریب اموال و مراتع عشایری استان تاکید کرد و خاطرنشان کرد: در جلسه ای که اخیرا با حضور مسئولان استان خراسان شمالی و استان گلستان برگزار شد بر رفع مشکلات این منطقه تاکید شد و تصمیماتی نیز گرفته شد.

 

انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک