پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۱:۲۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۲ - اذان مغرب:۲۰:۰۳:۳۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۴۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ساعت ۹:۱۸
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مانه و سملقان:

۵۰ درصد موقوفات مانه و سملقان در تصرف مردم هستند/ پرونده متصرفان به محاکم قضایی ارجاع شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مانه و سملقان گفت: 50 درصد موقوفات شهرستان در تصرف مردم هستند که فقط 2 هکتار احصاء و احیاء شده و مابقی پرونده ها به محاکم قضایی ارجاع داده شده است.
50 درصد موقوفات مانه و سملقان در تصرف مردم هستند/ پرونده متصرفان به محاکم قضایی ارجاع شد,

محمد قربانی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مانه و سملقان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، اظهارکرد: از 38 هکتار اراضی باغی و کشاورزی موقوفی در تصرف اهالی روستاهای لنگر و درکش، فقط 2 هکتار احصاء و احیاء شده و مابقی پرونده ها به محاکم قضایی ارجاع داده شده است.

قربانی از ثبت 5 وقف جدید در شهرستان مانه و سملقان طی سال 97 خبر داد و گفت: کشتزارهای آبی به ارزش 1.5 میلیارد ریال و به مساحت یک هکتار و 250 مترمربع در شهر آشخانه و روستاهای نجف، مهمانک، کوشکی کیکانلو و یارچلی با نیات ساخت حسینیه، مساجد و دارو درمان بیماران خاص ثبت شده است.

قربانی ادامه داد: 90 درصد موقوفات این شهرستان به نیت عزاداری محرم و صفر است و با فرهنگ سازی صورت گرفته به تدریج وقف ها در این شهرستان به سمت نیازهای روز جامعه می رود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان با اشاره به اقدامات سال جاری گفت: ساخت زائر سرای امامزاده سید احمد و سید محمود روستای چمن بید به مبلغ 5 میلیارد ریال از محل درآمد موقوفات و کمک های اهالی تامین اعتبار شد.

وی تصریح کرد: ساختمان شبستان امامزاده سید اشرف روستای قلندر با اعتبار 3 میلیارد ریال نیز 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که به دلیل کمبود اعتبارات متوقف شده است.

قربانی با اشاره به آمارهای بقاع متبرکه شهرستان، اظهار کرد: این شهرستان دارای 12 امامزاده و 726 موقوفه شامل حسینه و مساجد است که درآمد موقوفات در سال گذشته 3 میلیارد ریال بوده است.

وی هم چنین افزود: درآمد موقوفات امامزاده ها در سال گذشته 50 میلیون تومان و 6 ماهه سال جاری 32 میلیون تومان است.

انتهای پیام/ فیروزبخت

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک