چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۲/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۱:۴۱ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۲۰ - اذان مغرب:۲۰:۰۹:۱۴
بجنورد
۱۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۴۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ساعت ۱۲:۳

ائمه جمعه قزوین از «نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد» بازدید کردند

قزوین- آیت‌الله عابدینی به همراه ائمه جمعه استان قزوین از «نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد» بازدید کردند.
ائمه جمعه قزوین از «نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد» بازدید کردند,

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله عابدینی به همراه ائمه جمعه استان قزوین از «نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد» که در حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کشور در حال برگزاری است، بازدید کردند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در حاشیه این برنامه اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که مدیریت مساجد را با مشکل همراه می‌کند این است که گروه‌های مختلفی خود را مالک مسجد می‌دانند در حالی که خداوند تأکید کرده است مساجد از آن خداست.

وی ادامه داد: اگر همه گروه‌های فعال در مسجد به این باور برسند که مساجد از آن خداست، مشکلات بسیاری در این حوزه برطرف می‌شود و باید بدانیم اگر غیر این نیتی داشته باشیم رضایت خدا را جلب نخواهیم کرد.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه نباید گمان کنیم از هر پولی می‌توانیم برای ساخت مساجد استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم می‌توانیم با هر پولی ساختمانی بنا کنیم اما حق نداریم نام آن را مسجد بنامیم زیرا خداوند به صراحت فرموده «مساجد خدا را تنها کسانی آباد می‌کنند که به خدا و روز قیامت ایمان آورده، نماز برپا داشته و زکات می‌دهند».

نماینده ولی فقیه در استان قزوین آموزش مبانی انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و رهبری دینی، امر به معروف و نهی از منکر، فرق و مذهب و وحدت و انسجام جامعه اسلامی را جزو موضوعات مهمی عنوان کرد که می‌باید در قالب دوره‌هایی برای ائمه جمعه و جماعت به صورت گسترده آموزش داد.

وی استفاده از فرصت رسانه در تقویت کارکردها و ظرفیت‌های مساجد را ضروری دانست و تأکید کرد: می‌باید تلاش کنیم تا دغدغه‌های رهبری که یکی از مهمترین آنها اقامه نماز است را با کمک رسانه‌ها فرهنگ‌سازی کنیم.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: استفاده از محافل دینی و چهره‌ها برای دعوت و تشویق مردم بسیار تأثیرگذار خواهد بود و می‌باید از این فرصت‌ها به نحو شایسته و مطلوب برای ترویج فرهنگ نماز و اقامه آن در جامعه استفاده کنیم.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: صرفاً نماز خواندن نباید مورد توجه قرار گیرد چرا که اقامه نماز مورد تأکید دین و قرآن قرار دارد. وقتی نماز ستون دین معرفی شده است صرفاً خواندنی نیست بلکه باید اقامه شود و همه بنای دین باید بر آن استوار شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر بومی‌سازی طرح‌های حوزه مساجد، خاطرنشان کرد: نمی‌توان از همه طرح‌هایی که در تهران پیاده شده کپی برداری کرد و لازم است هر استان طرح‌ها را بر اساس شرایط فرهنگی خود بومی‌سازی کند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک