چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۲/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۴۱:۴۱ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۲۰ - اذان مغرب:۲۰:۰۹:۱۴
بجنورد
۱۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۱۴۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ساعت ۶:۱۹
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران مطرح کرد؛

ثبات وضعیت بازار مسکن تا پایان پاییز

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که وضعیت بازار مسکن همچنان در شرایط رکود تورمی به سر ببرد و قیمت‌ها تغییر پیدا نکند.
ثبات وضعیت بازار مسکن تا پایان پاییز ,

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسام عقبایی‌ نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه از تابستان امسال تا پایان آبان ماه شاهد کاهش حجم معاملات مسکن در کشور بوده‌ایم، گفت: در تیر ماه امسال 26 درصد کاهش حجم معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.

 
وی ادامه داد: در مرداد ماه میزان کاهش حجم معاملات به 37 درصد و در شهریور ماه به 46 درصد رسیده است.
 
عقبایی افزود: در مهر ماه میزان معاملات 40 درصد بوده و بر اساس آمارهای بانک مرکز‌ی و مرکز آمار در صورتی که وضعیت حجم معاملات همچنان روند نزولی داشته باشد بازار مسکن وارد رکود می‌شود.
 
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه آمارهای میدانی در سراسر کشور به ویژه شمال کشور نشان می‌دهد که وضعیت رکود بسیار افزایش یافته است، گفت: در برخی از مناطق کشور این بازار وارد رکود تورمی شده است به طوری که معاملات روند کاهشی داشته اما قیمت‌ها همچنان بالاست.
 
وی اظهار کرد: در برخی از مناطق کشور افزایش قیمت مسکن به 100 درصد رسیده و طبق اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن به 83.3 درصد رسیده و هم‌اکنون میانگین قیمت مسکن 8 میلیون و 700 هزار تومان است.
 
عقبایی‌ بیان کرد: هم‌اکنون قیمت یک واحد 50 متری به 450 میلیون تومان رسیده و این حجم قیمتی برای اقشار و طبقات ضعیف جامعه بسیار سنگین است.
 
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه تا پایان پاییز امسال همچنان این روند ثابت خواهد ماند و ما شاهد رکود تورمی در این بازار هستیم، گفت: قیمت‌ها تا آذر ماه تغییری نمی‌کند و اگرچه حجم معاملات کاهش یابد اما قیمت‌ها بالا نمی‌رود.
 
 
انتهای پیام/
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک