سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۷:۳۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۷:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۱۴۴۳۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ساعت ۷:۲۴
معاون حقوقی بانک مهر اقتصاد خبر داد:

طرح نسیم مهر با نگاه مهربانانه کلید خورد

معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک مهر اقتصاد از اجرایی شدن طرح نسیم مهر با رویکرد "تعامل با نگاه مهربانانه، تصمیم هوشمندانه، وصول مدبرانه" در این بانک خبر داد.
طرح نسیم مهر با نگاه مهربانانه کلید خورد,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، علیرضا چهره – معاون حقوقی و وصول مطالبات بانک – در این رابطه گفت: به‌منظور مساعدت با تسهیلات گیرندگان و تعیین تکلیف تسهیلات عقود اسلامی و وام‌های قرض‌الحسنه پرداختی به مشتریان طرح نسیم مهر باهدف تسهیل و تسریع در فرآیند وصول مطالبات با رویکرد مشتری مداری و تعامل بیشتر با مشتریان عزیز طراحی و پیاده‌سازی شده است.

معاون حقوقی بانک بابیان اینکه وصول مطالبات سر رسید گذشته همواره یکی از دغدغه‌های حاکم بر نظام بانکی کشور بوده است، ابراز داشت: بانک مهر اقتصاد در سال‌های گذشته طرح‌های متعددی به‌منظور ترغیب مشتریان بدهکار برای تسویه بدهی در دستور کار داشته که در تدوین طرح نسیم مهر تلاش شده تمامی نقاط ضعف و ایرادات طرح‌های قبلی برطرف شود.

چهره در توضیح این طرح افزود: مساعدت‌های نهفته در دستورالعمل نسیم مهر، موجب ترغیب مشتریان به تعیین تکلیف مانده بدهی پرونده‌های تسهیلاتی می‌شود که از مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌توان به مواردی چون موضوع بخشودگی وجه التزام‌های قراردادی در قبال تسویه و یا به‌روزرسانی اقساط، اعمال تخفیف‌های لازم و کسر از بدهی افراد در اختیار قرار دادن فرصت مجدد بازپرداخت برای مشتریان در یک دوره دیگر در قالب امهال پرونده‌ها و تسهیل در امر اخذ وثایق در امهال می‌باشد.

وی در پایان با بیان اینکه در این طرح راهکارهای متنوعی اعم از بخشش و استمهال (اعطای مهلت) به‌منظور ترغیب مشتریان برای بازپرداخت بدهی در نظر گرفته‌شده است، خاطرنشان کرد: تفویض اختیار به استان‌ها به‌منظور کوتاه کردن فرآیند و روان‌سازی وصول مطالبات، کاهش نرخ تسهیلات امهالی، امکان بخشش وجه التزام‌های قراردادی در چارچوب مشخص و جلوگیری از ورود فرآیند وصول مطالبات بانک از کانال مراجع قضایی و ثبتی از عمده امتیازات طرح نسیم مهر به شمار می‌روند.

انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک