جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۴/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۳۹:۳۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۳۰ - اذان مغرب:۲۰:۱۰:۵۵
بجنورد
۱۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۱۴۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ساعت ۶:۲۸

مصرف کننده بودن خراسان شمالی علت رشد نرخ تورم در استان است/ ناکارآمدی ساختار مدیریتی چالش پیش روی سرمایه گذاری

معاون اقتصادی اداره کل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی درباره چرایی نرخ تورم در خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه خراسان شمالی یک استان مصرف کننده است و اغلب کالاهای مورد نیاز استان از محل واردات تامین می شود، این مسئله، عامل اصلی رشد نرخ تورم در خراسان شمالی است.
مصرف کننده بودن خراسان شمالی علت رشد نرخ تورم در  استان است/ ناکارآمدی ساختار مدیریتی چالش پیش روی سرمایه گذاری ,

مجید درخشانی، معاون اقتصادی اداره کل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، با یادآوری این مطلب که خراسان شمالی جزو هشت استان دارای نرخ تورم بالا در کشور است، اظهار کرد: خراسان شمالی یک استان مصرف کننده است و اغلب کالاهای مورد نیاز این استان از محل واردات تامین می شوند، بنابراین این عامل موجب رشد نرخ تورم در استان شده است.

درخشانی افزود: این در حالی است که در استان خراسان رضوی که استان همجوار خراسان شمالی است، اغلب کالاهای مورد نیاز در این استان از محل تولیدات واحدهای تولیدی فعال در این استان تامین می شوند و شرایط نرخ تورمی آن استان هم متفاوت با خراسان شمالی است.

وی در ادامه درباره چالش های پیش روی سرمایه گذاری در استان نیز عنوان کرد: علاوه بر مسئله رشد نرخ تورم در استان، موضوع تغییرات مستمر پست استانداری در خراسان شمالی از جمله این علل هستند.

وی همچنین ناکارآمدی ساختار مدیریتی، ضعف کنش جمعی در استان، عدم بهره گیری از اسناد بالادستی از جمله سند آمایش سرزمینی و یا سند اشتغال در تدوین برنامه ها، عدم شکل گیری اهداف راهبردی در استان ( اینکه از میان ظرفیت های سرمایه گذاری در استان شامل ظرفیت های کشاورزی، گردشگری، خدماتی و صنعتی، کدامیک اولویت نخست سرمایه گذاری در استان باشند) و فقدان گروه های تحلیل گر اقتصادی در استان از جمله چالش های پیش روی سرمایه گذاری در استان برشمرد.

افزون بر این، درخشانی در ادامه امتناع دستگاه های اجرایی در ارائه اطلاعات شفاف به مخاطبان از جمله پژوهشگران و متقاضیان سرمایه گذاری در استان همچنین کامل نشدن اطلاعات کاداستر درباره مشخص کردن وضعیت اراضی استان، شفاف نبودن فضای کسب و کار و وجود قوانین سخت گیرانه در این فضا و عدم همکاری دستگاه های اجرایی در واگذاری امور قابل واگذاری به بخش خصوصی از دیگر علل چالش های پیش روی سرمایه گذاری در استان عنوان کرد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک