جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۴/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۳۹:۳۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۳۰ - اذان مغرب:۲۰:۱۰:۵۵
بجنورد
۱۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۴۶۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ساعت ۸:۴۰

مسئولان نظام برپایه مردم سالاری دینی جامعه رابه سوی تمدن سوق دهند

ارومیه – مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مسئولان نظام باید برپایه مردم سالاری دینی جامعه را به سوی تمدن اسلامی سوق دهند.
مسئولان نظام برپایه مردم سالاری دینی جامعه رابه سوی تمدن سوق دهند,

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی ثقفی چهارشنبه شب در در دومین گردهمایی نقشه راه انقلاب اسلامی اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران منجر به نوعی نظام‌سازی مبتنی بر مردم‌سالاری دینی شد که توانسته است به عنوان الگویی عملی برای کشورهایی که بیداری اسلامی در آن‌ها منجر به تغیرات مهم سیاسی و اجتماعی شده است، مطرح باشد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر خواسته از توان و همراهی مردم شکل گرفته است افزود: مردم در تک تک مراحل انقلاب اسلامی نقش دارند، مردم دو مرحله را پشت سر گذاشته و هم‌اکنون در مرحله دوم قرار دارند و تا پایان نیز مردم باید با آنها همراه بوده و آن را تمام کنند.

حجت الاسلام ثقفی اضافه کرد: بنابراین اگر نقش و وظیفه مردم در جامعه تبیین نشود و آنان نقش خود را در سرعت‌بخشی انقلاب ندانند آفتی ایجاد شده و احساس نارضایتی به وجود می‌آید و علاوه بر آن نگاه یک سویه به انقلاب اسلامی شکل می‌گیرد و این سوال در اذهان به جای باقی می‌ماند که انقلاب اسلامی برای مردم چه دستاوردهایی داشته است.

مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای راه تحقق اهداف انقلاب اسلامی را بیان کرده‌اند گفت: یکی از این موضوعات مردم‌سالاری دینی است و در این رابطه بهترین راه برای خودسازی مسئولان، مردم‌سالاری دینی است.

حجت الاسلام ثقفی با تاکید بر اینکه خط کلی نظام اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی است تمدنی که درآن علم همراه با اخلاق و قدرت سیاسی همراه باعدالت باشد اضافه کرد: انقلاب در حال حرکت به سوی قله تمدن نوین اسلامی است نباید از راه طولانی رسیدن به تمدن نوین مایوس شد و دستاوردهای انقلاب نباید ما را از مسیر طولانی پیش رو غافل کند.

وی با بیان اینکه در این راستا مسافت‌هایی طی شده اما تاکنون به قله نرسیده‌ایم و منظور از قله نیز رسیدن به تمدن نوین اسلامی است گفت: بی‌شک نباید با توجه به اینکه در میانه راه قرار گرفته‌ایم دچار احساس یاس و ناامیدی شده و دیگر اینکه از این راه طولانی غفلت کرد و از سوی دیگر از دستاوردهای افتخارآفرین نظام نیز نباید غافل شد.

حجت الاسلام ثقفی هدف از سفر و برگزاری این همایش را تبیین بیانات مقام معظم رهبری در ۱۲ آذرماه سال ۷۹ عنوان و خاطرنشان کرد: این بیانات آثاری در دهه ۸۰ باقی گذاشت هر چند که دشمن حمله سهمگینی علیه آن اجرا کرد و شکست خورد اما آثار آن تاکنون باقی مانده و کشورمان از آنها رها نشده است.

وی با بیان اینکه نیاز امروز جامعه به محتوای بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در آذر ماه سال ۷۹ بسیار فراوان است افزود: محتوای بیانات ایشان در چهار محور مطرح شد از جمله اینکه این بیانات از یک جهت یک چهارچوب کلی و ارکان و اندیشه رهبری را در برگرفته و مهمترین سخنرانی امام خامنه‌ای در طول دوران رهبری ایشان بود.

حجت الاسلام ثقفی با اشاره به اینکه براساس محتوای بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، این انقلاب به سادگی محقق نشده است گفت: این انقلاب با یک پیشینه هزار ساله مبتنی بر ذخیره معنوی ایجاد شده و حرکتی بود که از فراز و فرودها و سطوح مختلف مبارزه ایجاد شد تا به انقلاب اسلامی ختم شد.

مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای راه تحقق اهداف انقلاب اسلامی را بیان کرده‌اند گفت: یکی از این موضوعات مردم‌سالاری دینی است و در این رابطه بهترین راه برای خودسازی مسوولان، مردم‌سالاری دینی است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک