سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۸/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۷:۳۰ - اذان ظهر:۱۲:۴۴:۰۸ - اذان مغرب:۱۹:۴۶:۵۳
بجنورد
۱۶° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۴۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ساعت ۱۱:۵۱
با هدف تحقق رشد شاخص های توسعه ای در خراسان شمالی؛

استاندار جدید خراسان شمالی مدیران و بخش خصوصی را پای کار دعوت کرد

با توجه به اینکه امروز 15 آذر ماه، دهمین استاندار خراسان شمالی طی برگزاری مراسمی در شهر بجنورد معارفه شد، وی در این مراسم از مردم همچنین فعالان بخش خصوصی و مدیران استان خواستار شد تا برای تحقق رشد شاخص های توسعه ای در استان، او را همراهی کنند و پای کار باشند.
استاندار جدید خراسان شمالی مدیران و بخش خصوصی را پای کار دعوت کرد,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، امروز 15 آذر ماه سال 97، محمد علی شجاعی، استاندار جدید خراسان شمالی در سال گلشن شهر بجنورد در جمع معاون وزیر کشور و مدیران استانی معارفه و از زحمات محمد رضا خباز، استاندار پیشین خراسان شمالی نیز تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار عصر اترک، در این مراسم، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه شهر بجنورد از سخنرانان این مراسم، اظهار کرد: استان خراسان شمالی، استانی محروم از رشد شاخص های توسعه ای بوده است و راه برای انجام کار به منظور رسیدن به یک شرایط مطلوب بسیار زیاد است.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: از استاندار جدید خراسان شمالی می خواهیم با یک مدیریت جهادی و انقلابی، موتور رشد و توسعه استان را به حرکت درآورد.

علی قربانی، نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس نیز در این مراسم بیان کرد: امیدوار هستیم با حضور استاندار جدید در خراسان شمالی، بر روند رشد و توسعه استان شتاب بیشتری بخشیده شود و مدیران استان نیز در این زمینه تلاش های خود را مضاعف کنند.

وی در ادامه عدم توجه بهره گیری از ظرفیت نیروهای انسانی بومی را یک آفت بسیار مهم مدیریتی برشمرد و ابراز امیدواری کرد: استاندار جدید، این مهم را در اولویت تصمیمات خود  قرار دهد همچنین روند انتصابات خویشاوندی و سفارشی نیز از دستور کار خارج شوند.

قربانی همچنین خواستار شد: بهره گیری از توان و تجربه بانوان و جوانان در مسئولیت سپاری ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

افزون بر این، وی خاطر نشان کرد: از استاندار جدید می خواهیم تا مصوبات بر زمین مانده از سفر دولت تدبیر و امید به استان نیز پیگیری شوند که عدم تحقق آنها جفا در حق مردم این استان بوده است.

محمد رضا خباز، استاندار پیشین خراسان شمالی نیز در این مراسم اظهار کرد: هدیه دوره مدیریتی بنده به استاندار جدید، تدوین برنامه و نقشه راهی است که با همراهی مدیران استان تهیه شده که مسیر را تا سال 1400 مشخص کرده است که اگر استاندار جدید مصلحت دانست از آن بهره بگیرد.

وی در ادامه به موضوع تضییع حق سهم چهار درصدی خراسان شمالی از بودجه عمومی کشور پس از تقسیم خراسان بزرگ اشاره کرد و گفت: پس از تقسیم خراسان بزرگ سهم استان خراسان شمالی از بودجه عمومی 16 درصد مشخص شد، با این وجود، از سال 83 تا به کنون فقط 12 درصد از آن سهم به خراسان شمالی اختصاص یافته است.

خباز گفت: با توجه به اینکه یکی از موانع اصلی در رشد شاخص های توسعه ای استان را همین تضییع حق چهار درصدی می دانم، در همین راستا، موضوع را به اطلاع رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور رسانده ام و او نیز قول جبران این تضییع حق را در بودجه سال 98 همچنین پس از آن را داده است.

وی افزود: از استاندار جدید خراسان شمالی می خواهم که این مسئله را پیگیری کند.

ناصریان، معاون وزیر کشور نیز از دیگر سخنرانان این مراسم، اظهار کرد: آرامش، پیش نیاز توسعه است که خوشبختانه آرامش سیاسی در دوره مدیریت استاندار پیشین در خراسان شمالی برقرار بود و انتظار است که این مهم ادامه دار باشد.

ناصریان همچنین بر لزوم بکارگیری نیروهای بومی در مسئولیت ها و تکریم ارباب رجوعان در قالب برگزاری میز خدمت الکترونیکی نیز تاکید کرد.

در عین حال، وی خاطر نشان کرد: همانطور که رئیس دولت تدبیر و امید بر موضوعات حفظ واحدهای تولیدی، مبارزه با قاچاق کالا، ارز و مواد مخدر تاکید دارند، انتظار است که استانداران نیز با قاطعیت این امور را پیگیری کنند.

در خاتمه محمد علی شجاعی، استاندار جدید خراسان شمالی که در این مراسم معارفه شد، اظهار کرد: توسعه باید همه جانبه باشد و توسعه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، حزبی، صنفی و مدنی باید هم راستا با یکدیگر باشند.

شجاعی منابع انسانی را ریشه اصلی در رشد شاخص های توسعه ای مناطق برشمرد و گفت: درصورتیکه از این منبع به درستی بهره گیری شود، تولید ثروت نیز محقق خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که انگیزه سازی باید بر محور عالی شدن و بهترین بودن متمرکز باشد، تصریح کرد: اگر با این انگیزه جلو برویم، می توانیم پسوند محرومیت را از ابتدای نام خراسان شمالی برداریم.

وی اعلام کرد: موتور رشد توسعه استان باید با بهره گیری از توان مدیریتی متخصص و با تجربه به منظور آماده سازی زیر ساخت هاهمچنین دعوت از بخش خصوصی برای راه اندازی بنگاه های اقتصادی، برداشتن موانع و آسیب های پیش روی تولید همچنین بهره گرفتن از همراهی مردم و جلب مشارکت آنان پایه ریزی شود و جریان داشته باشد.

استاندار جدید خراسان شمالی با تصریح بر این مطلب که بنا ندارم مسئولان کنونی استان را جابجا کنم و آنها را کنار بگذارم، اعلام کرد: از مدیران استان خراسان شمالی می خواهم که همراهی ام کنند تا مسیر برای رفع محرومیت های این استان و جذب سرمایه گذاری ها هموار شود.

وی افزود: از فعالان بخش خصوصی، احزاب، مردم و نمایندگان مردم در مجلس نیز می خواهم که در این مسیر همراهم باشند.

شجاعی همچنین عنوان کرد: مصوبات دولت تدبیر و امید برای خراسان شمالی را نیز پیگیری خواهم کرد.

انتهای پیام/  

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


نظرات شما
استاد دانشگاه بجنوردی در تهران | 1397/09/16
0
1
تنها استانداری که به متخصصین خراسان شمالی که مقیم استان نیستند و نسبت به مباحث توسعه ای علاقمند هستند، توجه کرد، آقای مهندس نریمان بود. شاید بتوان گفت بقیه فقط شعار دادند. امیدواریم این استاندار اشتباهات و کوتاهی های دیگران را تکرار نکند.
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک