دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۴/۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۰:۵۳ - اذان ظهر:۱۲:۴۳:۱۵ - اذان مغرب:۱۹:۲۵:۵۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۱۴۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ساعت ۱۲:۲۱
مدیرکل دفتر سازمان‌های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران:

پیش بینی صادرات ۵۰ میلیارد دلاری از ایران تا پایان سال جاری/رشد ۱۰۰ برابری صادرات غیر نفتی طی ۴۰ سال

مدیرکل دفتر سازمان‌های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام اینکه طی هشت ماهه امسال صادرات کالا از کشور رشدی 13.3 درصد داشته است، گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری حجم ارزش صادرات کالا از ایران به 50 میلیارد دلار برسد.
پیش بینی صادرات 50 میلیارد دلاری از ایران تا پایان سال جاری/رشد 100 برابری صادرات غیر نفتی طی 40 سال,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، علی سیدی، مدیرکل دفتر سازمان‌های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران در جمع صادرکنندگان خراسان شمالی اظهار کرد: طی هشت ماهه امسال بیش از 31 میلیارد دلار کالا از ایران به بازارهای هدف صادراتی ارسال شد.

سیدی افزود: این حجم از ارزش صادرات کالا از ایران طی هشت ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 13.3 درصد رشد یافته و این در حالی است که ایران طی سال جاری با دشواری های اقتصادی روبرو بوده است.

وی گفت: 55 درصد از این اقلام صادراتی از محصولات پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی بوده اند.

وی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری حجم ارزش صادرات از ایران به 50 میلیارد دلار برسد که البته اگر ساختار اقتصادی کشور توانمند تر شود، این حجم  از صادرات به 800 میلیارد دلار خواهد رسید.

افزون بر این، سیدی یادآور شد: با توجه به اینکه در ابتدای آغاز انقلاب اسلامی، حجم ارزش صادرات غیر نفتی از کشور به بازارهای هدف 500 میلیون دلار بود، پس از گذشت 40 سال حجم ارزش صادرات کالای غیر نفتی از کشور با رشد 100 برابری به 50 میلیارد دلار رسیده است.

وی در بخشی دیگر از سخن خود، با تاکید بر این نکته که نباید کاستی های حوزه اقتصاد و تجارت را نادیده بگیریم، عنوان کرد: مطالعات بانک جهانی حکایت از آن دارد که کشور ایران در میان 16 کشور در زمینه توسعه اقتصادی، طی سال های 1965 تا 2016 فقط رشدی 5.5 برابری داشته و این در حالی است که کشورهایی مثل چین رشدی 71 برابری، کره جنوبی رشد 36 برابری، هند رشدی 15.5 برابری داشته اند.

وی افزود: ایران باید شاخص های تولیدی و اقتصادی خود را تقویت کند.

مدیرکل دفتر سازمان‌های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه بر لزوم تقویت تعاملات اقتصادی و تجاری با دیگر کشورها برای رشد صادرات با آنان به منظور عقد قرارداد های صادراتی و اخذ معافیت در تعرفه صادرات با آنها تاکید کرد.

سیدی در ادامه اعلام کرد: در همین راستا، امسال با اعضای اتحادیه اوراسیا مذاکراتی انجام دادیم که سرانجام توانستیم با پنج کشور شامل روسیه، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان برای ارسال 860 قلم کالا از ایران به کشور های آنان البته با تعرفه صادراتی صفر درصد قرار داد منعقد کنیم که پس از سه سال تجارت آزاد با این پنج کشور خواهیم داشت.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک