پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۵۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۱۲ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۳۷
بجنورد
۳۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گفتگو | کد خبر: ۲۸۱۶۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ساعت ۹:۰
مدیر نظارت بر دارو دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد:

ارائه تخفیف ۱۰ تا ۷۰ درصدی به داروهای بیماران خاص و سرطانی/ کاهش پوشش بیمه ای برخی داروها

مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: واحد مساعدت های دارویی دانشگاه براساس شیوه نامه ارسالی از وزارت بهداشت مجاز به ارائه تخفیفات 10 تا 70 درصدی به بیماران خاص و شیمی درمانی است.
ارائه تخفیف 10 تا 70 درصدی به داروهای بیماران خاص و سرطانی/ کاهش پوشش بیمه ای برخی داروها,

مریم فلاح، مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو باخبرنگار عصراترک گفت: هر ساله در تمامی داروها شاهد درصدی افزایش قیمت هستیم، برخی از داروها همچون مکمل ها که مشمول ارز دولتی نمی شوند، افزایش قیمت بیشتری داشته اند.

وی با اشاره به اینکه تلاش شده تا در سال جاری از لحاظ کمبود دارویی در استان مشکلی ایجاد نشود، گفت: داروهای بیماران خاص همچون هموفیلی، ام اس و پیوندی ها به صورت سهمیه ای از وزارت بهداشت تامین می شود.

فلاح سهمیه دارویی خراسان شمالی را یک درصد اعلام کرد و گفت: توزیع دارو، صرفا تحت تاثیر سهم یک درصدی نیست بلکه در صورتی که نیاز بیماران بیش از این یک درصد باشد، براساس لیست ارسالی برای وزارت خانه سهمیه دارویی به استان داده می شود.

 

کاهش پوشش برخی بیمه ها برای بیماران مشکل ساز شده است

مدیر نظارت بر دارو استان خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال جاری درصد پوشش بیمه ای برخی داروها کم شده و این معضلی برای تهیه دارو توسط بیماران به خصوص گروه های صعب العلاج شده است.

فلاح اضافه کرد: بیماران سرطانی معمولا  در تامین داروهایی که به صورت روال توسط پزشکان داخل استان نسخه می شود مشکلی ندارند، اما گاها در صورت تجویز داروهای خارج از لیست داروهای رسمی کشور و یا برند تجاری خاص دچار مشکل می شوند.

وی بیان کرد: برخی ازداروها خاص نیستند اما در برهه ای از زمان در کشور کمیاب می شوند که با مدیریت سازمان غذا و دارو سهمیه بندی شده و به استان ها اعلام و بین داروخانه ها توزیع می شود.

 

داروهای تحت پوشش بیمه شامل تخفیف می شوند

وی در خصوص نحوه پیگیری کمبودهای دارویی افزود: در معاونت غذا و دارو واحدی تحت عنوان پیگیری کمبودهای دارویی وجود دارد که با قطب خراسان و سازمان غذا و دارو در ارتباط هستند و در صورتی که افرادی با کمبود دارویی مواجه شدند با این معاونت ارتباط بگیرند.  

فلاح با اشاره به اینکه واحد مساعدت های دارویی دانشگاه براساس شیوه نامه ارسالی از وزارت بهداشت مجاز به ارائه تخفیفات به بیماران خاص و شیمی درمانی است، گفت: داروهای تحت پوشش بیمه ، مشمول این تخفیفات می شوند و دانشگاه از سهم پرداخت توسط بیمار بین 10 تا 70 درصد براساس نوع دارو تخفیف می دهد .

فلاح گفت: در حال حاضر انبار بحران دارو در استان وجود ندارد و در سال جاری باتوجه به زمزمه هایی که جهت کمبودها مطرح بود، از ظرفیت بخش خصوصی و بیمارستانها استفاده شد.

وی بیان داشت: براساس پیش بینی و پیگیری ها جهت ساخت انبار بحران در صورت افزایش شرکت های توزیع استانی در مواقع بحران امنیت خاطر بیشتری جهت کاهش مشکلات خواهیم داشت.

 انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک