جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۵۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۱۲ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۳۷
بجنورد
۳۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۶۲۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ساعت ۱۱:۵۳
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی خبر داد:

جذب ۷۵ درصدی تسهیلات اشتغال‌زایی بانک‌ها

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از جذب ۷۵ درصدی تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی توسط این نهاد خبر داد.
جذب ۷۵ درصدی تسهیلات اشتغال‌زایی بانک‌ها,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک،  مجید الهی راد، بابیان اینکه طی ۹ ماهه امسال ۷۵ درصد از اعتبارات بانک‌های عامل اختصاص‌یافته به مددجویان تحت حمایت این نهاد جذب‌شده است، گفت: از این رقم ۳۰ میلیارد تومان در قالب اعتبارات بانکی از محل بند د تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷ به توسعه اشتغال مددجویان خراسان شمالی اختصاص یافت که ۲۸ میلیارد تومان آن به بانک‌ها ابلاغ و تاکنون ۲۰ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان آن جذب‌شده است.

وی بابیان اینکه وام‌های اشتغال از محل منابع بانکی در چهار زمینه توان‌افزایی، خودکفایی، کارآفرینی و وام مجدد به مددجویان پرداخت می‌شود، افزود: سهم عمده این وام‌ها متعلق به سرفصل خودکفایی و با سقف ۵۰ میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با یادآوری اینکه طی امسال ۱۴ میلیارد تومان نیز از منابع داخلی امداد به امر اشتغال مددجویان تحت حمایت در استان اختصاص داده‌شده، اظهار کرد: تاکنون ۲۲۸ طرح اشتغال بااعتبار چهار میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان از این محل ایجادشده است.

الهی راد بابیان اینکه درمجموع طی ۹ ماهه امسال ۲۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت‌شده است افزود: این میزان تسهیلات برای اجرای هزار و ۲۷۰ طرح به افراد متقاضی پرداخت‌شده است.

وی با یادآوری اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد برای راه‌اندازی طرح‌ها در حوزه‌های کشاورزی، دام‌پروری، شیلات، صنایع‌دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدماتی به مددجویان نیازمند ارائه می‌شود، اظهار کرد: از مجموع طرح‌های اجرا شده طی امسال ۳۸ طرح در بخش‌های کارانگیزی، ۷۴ طرح در توان‌افزایی، ۱۱۵۷ طرح در خودکفایی و یک طرح در بخش کارفرمایی بوده است.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک