سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۴۰ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۴۶ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۰۴
بجنورد
۱۸° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۶۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ساعت ۱۲:۴۵
امام جمعه بجنورد در خطبه های نماز جمعه بجنورد، گفت:

انتقال منافقین به عراق، فتنه جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی

امام جمعه بجنورد با تاکید بر اینکه امروز نگرانی جبهه استکبار، متلاشی شدن تمدن غرب توسط تفکر اسلام است و به همین دلیل، هر روز دست به فتنه جدیدی می زند، به دولت مردان ایران و عراق هشدار داد: فتنه جدید آمریکا انتقال منافقین از سراسر جهان به عراق است ، تا دوباره در همسایگی ایران لانه نفاق و نفوذ ایجاد کند.

به گزارش عصراترک حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد در خطبه های این هفته نماز جمعه، با اشاره به اینکه در زندگی دنیا زمینه های فراوانی برای لغزش وجود دارد، گفت: همه ما باید سعی کنیم اعمال را برای رضای خدا انجام دهیم و در کارهایی که انجام می دهیم، دچار عجب و خودشیفتگی نشویم.

وی با اشاره به آیه 46 سوره سبا، خاطرنشان کرد: این آیه یکی از پرکاربردترین آیاتی است که امام راحل(ره) در اعلامیه های خود در دوران نهضت اسلامی به مردم ایران، به آن اشاره کرده است.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه خداوند در این آیه با رویکرد موعظه و پند با مردم سخن گفته است، خاطر نشان کرد اولین مفهومی که از این آیه دریافت می شود، این است که همه اعمال بندگان، باید رنگ خدایی داشته باشد و قیام و حرکاتشان را با آهنگ برای خدا تنظیم کنند.

وی ادامه داد: مفهوم بعدی این آیه این است که انسان ها باید برای کار فردی و گروهی ارزش قائل بشوند، و کار گروهی را بر کار فردی مقدم بدانند.

امام جمعه بجنورد، گفت: بخش پایانی این آیه به فکر کردن در کارها و برنامه ریزی و آینده نگری مردم اشاره کرده است.

وی با بیان اینکه از این آیه می توان نتیجه گرفت اگر چهار عنصر اخلاص، وحدت، رهبری واحد و برنامه ریزی کنار یکدیگر قرار بگیرند، تنیجه خواهد داد، اضافه کرد: انقلاب اسلامی ما یک موعظه الهی بود که مردم شنیدند و نتیجه گرفتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به اخلاص روز افزون امام خمینی (ره) در همه امور، اظهار کرد: ذره ای هوا و هوس در امام راه نداشت چرا که هیچ چیز را برای خودش نمی خواست و مانند خلبانی بود که چتر نجات نداشت.

وی با اشاره به اینکه رژیم پهوی در سال 56 در روزنامه اطلاعات به امام خمینی(ره) توهین کرده بود، خاطرنشان کرد: مردم و طلبه های قم 10 روز پس از انتشار این مقاله توهین آمیز در 19 دی ماه علیه رژیم پهلوی قیام کردند.

حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: با وجود اینکه مردم قم در این نظاهرات به خاک و خون کشیده شدند، اما رژیم منحوس پهلوی پول فشنگ های شلیک شده به طرف جوانان قمی را نیز از خانواده های داغدار این شهدا گرفتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در سال ۴۲ بذر انقلاب را پاشید و در ۱۹ دی ۵۶ جوانه زد، گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی، معنوی و دینی بود.

وی با تاکید بر اینکه امروز نگرانی جبهه استکبار، متلاشی شدن تمدن غرب توسط تفکر اسلام است و برای جلوگیری از این نابودی، هر روز دست به فتنه جدیدی می زند، به دولت مردان ایران و عراق هشدار داد: فتنه جدید آمریکا انتقال منافقین از سراسر جهان به عراق است ، تا دوباره در همسایگی ایران لانه نفاق و نفوذ ایجاد کند.

حجت الاسلام یعقوبی در پایان با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) و عرض تبرک به همه مردم بخصوص پرستاران، گفت: این بانوی بزرگوار با گذشت و ایثار خود برای امام حسن (ع) و امام حسین(ع)، نقش متمم و مکمل را داشت.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک