سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۴۰ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۴۶ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۰۴
بجنورد
۱۷° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۱۷۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ساعت ۱۱:۱۳
رئیس هیت سوارکاری استان خراسان شمالی:

استقبال خوبی از مسابقات پرش با اسب اصیل ترکمن در خراسان شمالی می شود

رئیس هیت سوارکاری استان خراسان شمالی از برگزار شدن سومین مسابقات پرش با اسب ترکمن با عنوان جام فجر در این استان خبر داد  و گفت: استقبال خوبی از مسابقات پرش با اسب در استان می شود.
استقبال خوبی از مسابقات پرش با اسب اصیل ترکمن در خراسان شمالی می شود,

علی مبارکی رئیس هیت سوارکاری استان خراسان شمالی در گفتگو با عصر اترک گفت : این مسابقات به مناسبت دهه فجر و  با هدف آشنایی اسبدارن و مردم با مسابقات پرش با اسب اصیل ترکمن از سال ۹۵ شروع شد  که امسال به صورت جدی این مسابقه در پنج هفته برگزار شد و یک هفته دیگر با عنوان هفته قهرمانی نیز برگزار می شود.

 وی اظهارکرد: در این مسابقات سوارکارانی از استان هایسمنان و گلستان هم حضور دارند و پس از پایان مسابقات کلاس های آموزشی با حضور اساتید و مهمانی از خراسان رضوی و گلستان خواهیم داشت .

وی گفت: در هر هفته بین ۶ تا ۸ اسب در دو دور، مبتدی و یک دور باراژ به معنای بالا بردن ارتفاع به مسابقه پرداختند.

وی ادامه داد: در هفته جاری سه اسب آل سقر به سوارکاری حسین باغچقی، مقام اول، آلابای با سوارکاری سلیمان دهش مقام دوم و مقام سوم را اسب توزان با سوارکاری مهدی کلابی ازآن خود کرد.

 وی اظهار کرد : اسب های اصیل ترکمن خراسان شمالی تاکنون فقط در مسابقات کورس حضور داشتند اما با برگزاری مسابقات پرش هم استعدادهای استان شناسایی شد و هم اینکه مورد استقبال مردم قرار گرفت.

مبارکی افزود: باید قبول کنیم تا چندسال گذشته در رشته پرش نه سوارکار خوبی داشتیم نه اسبهای تریبت شده ولی اکنون مفتخریم حداقل چندین سوارکار مبتدی ولی خوب داریم  و با برگزاری مسابقه با رعایت قوانین اصولی باعث پیشرفت در این رشته خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقات از سه سال قبل از صفر کار خودش را با حضور استاتیدی از چهار محال و بختیاری شروع کرد و نکته مهم مسابقات پرش، کم هزینه بودن آن نسبت به مسابقات کورس است .

گفتنی است خراسان شمالی در حدود هزار سر اسب اصیل ترکمن دارد که مهد اسب اصیل ترکمن است و نقطه متمرکز ان در شهرستان رازوجرگلان است .

رحیمی

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک