سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱/۱۲/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۴:۴۸:۲۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۴۶ - اذان مغرب:۱۶:۵۲:۲۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۱۷۵۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ساعت ۱۰:۲۲
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد:

دولتمردان به عنوان الگو باید در اصلاح خود بکوشند

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد بجنوردبا بیان اینکه دولتمردان به عنوان الگو باید در اصلاح خود بکوشند، گفت:بستر سازی در جامعه برای رواج معنویت و اخلاق و مقابله با کانونهایی مخالف معنویت و اخلاق توسط حکومت برآورده خواهد شد.
دولتمردان به عنوان الگو باید در اصلاح خود بکوشند,

حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد بجنورد در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب پیرامون موضوع  "معنویت و اخلاق" در گفتگو با خبرنگار عصراترک  اظهار کرد: جامعه نیازمند معنویت، اخلاق و آرامش است و این مولفه ها غذای روح و روان انسان محسوب می شوند.

وی ادامه داد: اگر در جامعه توجهی به مسائل معنوی و اخلاقی از جمله خیرخواهی، گذشت، ایثار، صداقت وجود داشته باشد، زندگی سرشار از نشاط  و آرامش می شود، به همین دلیل در این بیانات تاکید ویژه ای به نیازمندی حیطه های مختلف زندگی به معنویت و اخلاق شده است.

این مدرس دانشگاه افزود: زمانیکه زندگی فاقد معنویت، ایمان، اخلاق و تواضع باشد حتی اگر جامعه از لحاظ برخورداری از امکانات در بالاترین حد موجود قرار داشته باشد، نیز زندگی برای افراد جامعه جهنم خواهد بود.

حجت الاسلام نوری با اشاره به نکته بعدی در این بند از گام دوم انقلاب که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری معنویت و اخلاق بدون حکومت ممکن نمی باشد، گفت: حکومت در همه موارد باید ورود پیدا کند و نظردهد و اگر غیر از این باشد و حکومت در حاشیه بنشیند بسیاری از افراد و رسانه هایی که با دین، اخلاق و معنویت های دینی مخالف هستند، با ایجاد شبه افکنی، شبیه خون فرهنگی و تهاجم  مردم را با زور و فریب از معنویت جدا می کنند و آرامش و امینت روانی را از مردم دور می کنند.

این کارشناس فلسفه و کلام خاطر نشان کرد: لذا حکومت موظف است به این مسائل ورود پیدا کند و زمانی که دولتمردان پایبند به اخلاق باشند و معنویت گستری را شیوه خودشان قرار دهند، مردم نیز با الگوگیری از حاکمان، رهبران و دولتمردان، معنویت و اخلاق را سرلوحه کار خویش قرار می دهند و این فضایل اخلاقی سراسر جامعه را فرا می گیرد.

وی اضافه کرد: اگر دولتمردان اخلاق نداشته باشند، نسبت به بیت المال بی اهمیت باشند، خیرخواه مردم نباشند، ظالم و مفسد باشند، در مردم را نیز فاسد می کند.

حجت الاسلام نوری بیان کرد: اولین دلیل برای اینکه در بطن جامعه نیاز به ورود حکومت ایجاد شده، این است که حکومت ابتدا باید به اصلاح خویش و دولتمردان  بپردازد، سپس برای گسترش معنویت و اخلاق بستر سازی کند.

امام جمعه موقت بجنورد ادامه داد:  نهادهای اجتماعی حوزه اخلاق اگر در دانشگاه ها، حوزه ها، سازمان های فرهنگی و تبلیغاتی مورد حمایت و توجه باشند، قطعا جامعه به سمت معنویت و اخلاق خواهد رفت و بالعکس با دادن آزادی های بی حد و حصر، جامعه به سمت مسائل منفی سوق پیدا می کند و ریشه های معنویت  در جامعه خشک می شود و از بین خواهد رفت.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: دولت باید با کانونهای ضد معنویت و ضد اخلاق و مراکز فساد، به صورت معقولانه مبارزه کند تا به تعبیر مقام معظم رهبری به زور و فریب مردم را از معنویت جدا نکنند.

وی خاطر نشان کرد: امروزه در دنیا نهادهای زیادی از جمله سینما، تلویزیون، فضای مجازی وجود دارند که بخش عمده ای از آنها را حاکمین حمایت می کنند، اگر این حمایت ها به نحوی باشد که افراد فاسد بر راس این مجموعه ها مدیریت داشته باشند، خودشان باعث ترویج فساد و ضداخلاق و ضد معنویت شده اند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک