سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱/۱۲/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۴:۴۸:۲۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۴۶ - اذان مغرب:۱۶:۵۲:۲۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۱۷۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ساعت ۴:۵۵
عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تهران:

قوانین غیر شفاف فسادزا هستند/مبارزه با فساد همت سه قوا را می طلبد

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تهران گفت: قوانین، آیین نامه ها و بخش نامه های غیر شفاف موجب سوء استفاده می شوند و فسادزا هستند.
قوانین غیر شفاف فسادزا هستند/مبارزه با فساد همت سه قوا را می طلبد,

قاسم جعفری، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تهران در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک درباره بیانات رهبر با عنوان گام دوم انقلاب و توصیه های ایشان به جوانان در قالب هفت بند از جمله عدالت و مبارزه با فساد اظهار کرد: رکن اصلی معارف اسلامی و شریعت عدالت است.

جعفری گفت: در کتاب قرآن کریم نیز فلسفه رسالت پیامبران و نزول کتب های آسمانی برای برقراری عدل در جوامع انسانی بیان شده است.

وی عنوان کرد: برقراری عدالت در کشور  خواسته و آرمان اصلی ملت ایران در رویداد انقلاب سال  57 بود که این مردم تحقق این آرمان را مطالبه اصلی خود می دانستند.

وی در ادامه با بیان اینکه برقراری عدالت در کشور بر دوش قوای مقننه، مجریه و قضاییه است، گفت: نبود شفافیت در قوانین، آیین نامه ها و بخشنامه ها زمینه ساز سوء استفاده، رانت سازی و بی عدالتی در جامعه خواهد شد.

جعفری تصریح کرد: تصویب قوانین شفاف در مجلس جلوی فساد و زمینه سازی در بروز فساد و تبعیض را خواهند گرفت.

وی همچنین با اشاره به وظایف قوه مجریه در زمینه برقراری عدالت و رفع تبعیض ها نیز بیان کرد: این قوه نیز باید در مسائل مالی، اقتصادی، عمرانی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و سیاسی نیز شفاف عمل کند تا آثار تبعیض و بی عدالتی زدوده شوند.

وی تصریح کرد: مردم از قوه قضاییه انتظار دارند که این دستگاه مبتنی بر عدالت دست درازی های سودجویان به بیت المال و رانت سازی ها را قطع کند و سازمان بازرسی نیز اقداماتش باید پیشگیری از بروز جرایم باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تهران در بخشی دیگر از سخن خود با تصریح بر اینکه هر سه قوا در زمینه مبارزه با فساد باید خیلی جدی عمل کنند، بر تقویت زیرساخت های فرهنگی و اهمیت به سبک زندگی در جامعه برای پیشگیری از بروز زمینه های فساد نیز تاکید کرد.

وی همچنین انتصاب و استخدام اشخاص سالم در راس امور با شاخص برخورداری سلامت در زمینه های اخلاقی، اعتقادی، رفتاری، سابقه کاری و مالی را از دیگر شاخص های بسیار مهم در جلوگیری از بروز فساد و برقراری عدالت برشمرد.

جعفری در خاتمه عنوان کرد: در زمینه  برقراری عدالت و مبارزه با فساد انتظار ملت از انقلاب اسلامی بسیار بالا است و راه طی نشده نیز طولانی است زیرا در جمهوری اسلامی ایران برای برقراری عدالت و مبارزه با فساد اهداف بسیار بلندی ترسیم شده اند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک