شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱/۱۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۵:۲۳:۱۹ - اذان ظهر:۱۱:۵۰:۳۶ - اذان مغرب:۱۷:۰۷:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۱۷۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ساعت ۶:۳۷
یک مدرس دانشگاه در خراسان شمالی:

آزادی اجتماعی نباید در تقابل با قانون و ارزش های الهی باشد

یک مدرس دانشگاه خراسان شمالی گفت: در راه رساندن کشور به آزادی اجتماعی شهدای زیادی تقدیم شده اند، شایسته نیست که آزادی در تقابل با قانون، اخلاق و ارزش های الهی و حقوق عمومی باشد.
آزادی اجتماعی نباید در تقابل با قانون و ارزش های الهی باشد ,

اعظم السادات افشین فر، کارشناس ارشد تاریخ ایران و مدرس دانشگاه در خراسان شمالی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب پیرامون موضوع  "استقلال و آزادی " در گفتگو با خبرنگار عصراترک  با اشاره به اینکه استقلال ملی ما به معنی آزادی ملت و حکومت از تحمیل و زورگویی قدرت های سلطه گر جهان است، اظهار کرد: کشورهای قدرتمند اروپایی همچون فرانسه، روسیه و انگلیس از دوره دومین پادشاه قاجار نفوذ در سیاست داخلی و خارجی ایران را شروع کردند و  سیاستهای ایران را تحت تاثیر قرار دادند.

وی ادامه داد: از سال 1332 بعد از کودتا 28 مرداد آمریکایی ها گوی سبقت را از انگلیسی ها ربودند و بانفوذ در سیاست های داخلی و خارجی کشور استقلال ملی را در دست گرفته بودند.

افشین فر اضافه کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران کشور فاقد استقلال ملی و آزادی اجتماعی بود که بی توجهی به افکار و نظرات مردم و خواست ملت انقلاب اسلامی را به ثمر رساند.

وی عنوان کرد: امروز در کشور برای کوچکترین مسائل انتخابات برگزار می شود و استقلال و آزادی که ملت بدست آورده اند، طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نشات گرفته از فداکاری ها و جانفشانی هایی است که جوانان ما برای رسیدن به این دو نعمت بزرگ داشته اند.

این مدرس دانشگاه همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با این نکته که استقلال و آزادی را محصور در مرزهای خود نمی دانیم، گفت: استقلال را نباید به معنای زندانی کردن سیاست و اقتصاد کشور در  درون مرزهای خود بدانیم، بلکه سالیان زیادی است که از مقاومت مردم لبنان، استقلال خواهی مردم سوریه و حمایت معنوی از مردم ستم دیده یمن و بحرین را انجام می دهیم و نباید سیاست باعث شود که استقلال را محصور در مرز هایمان بکنیم.

افشین فر با اشاره به اینکه اقتصاد کشور درون گرا نیست، بیان داشت: باید در سیاستهای اقتصادی کشورنگاهی به بیرون داشته باشیم و بتوانیم از ظرفیت صادرات خوب و ظرفیت کشورهایی که با ما رابطه دوستانه دارند، برای افزایش تولیدات و بهبود وضعیت اقتصادی استفاده کنیم.

این دانشجوی دکترای تاریخ اسلام اضافه کرد: در راه رساندن کشور به آزادی اجتماعی شهدای زیادی تقدیم شده اند، شایسته نیست که آزادی در تقابل با قانون، اخلاق و ارزش های الهی و حقوق عمومی باشد.

وی گفت: همچنین قرار دادهای بین المللی  نباید تعارضی با استقلال مردم ایران داشته باشد و طوری نباشد که این قراردادها باعث شود که برخی از آزادی عملکرد ملت از دست رود، اعم از اینکه قوه مجریه، قضاییه یا مقننه باشند، هر سه قوا باید به این نکته توجه داشته باشند و آزادی های مدنی مردم نباید از دست رود، مردم باید احساس کنند آزاد هستند و می توانند حرف خود را بزنند.

وی اشاره کرد: در بیانات گام دوم به صورت جامع در همه ی موارد نکات ملی، منطقه ای و مسائل کلان نظام، مدنظر قرار گرفته و این یک برنامه راه است، مشخصا جوانان را مورد خطاب قرار دادند چون نسل قبل در حال بازنشستگی هستند و مسلما باید مدیریت کشور در اختیار جوانان باشد.

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک