سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱/۱۲/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۴:۴۸:۲۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۴۶ - اذان مغرب:۱۶:۵۲:۲۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۱۷۶۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ساعت ۹:۵۸
نماینده ۵ شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی:

استعفای ظریف در شرایط کنونی موجب سو استفاده دشمنان می شود

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان ، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعلام استعفای محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در شرایط  کنونی کشور و همزمان با دیدار مقام معظم رهبری و بشار اسد سبب سو استفاده دشمنان می شود.
استعفای ظریف در شرایط کنونی موجب سو استفاده دشمنان می شود,

علی قربانی، نماینده 5 شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، اظهار کرد: استعفای وزیر امور خارجه در شرایط کنونی بازخورد جالبی در افکار عمومی و بین الملل نخواهد داشت.

وی افزود:  محمد جواد ظریف به عنوان یک دیپلمات کارکشته در دوران سکانداری وزارت امور خارجه عملکرد خوبی داشته و نمایندگان مجلس  نیز علی رقم انتقاداتی که به بخشی از عملکرد وی داشتند در مجموع از وی رضایت داشتند.

قربانی گفت: استعفای ظریف امروز در مجلس مطرح شد اما تاکنون موافقت رئیس جمهور با استعفای ظریف اعلام نشده است و شاید هم مورد پذیرش قرار نگیرد.

وی با تصریح بر اینکه علل استعفای وزیر امور خارجه در مجلس بررسی خواهد شد، افزود: اعلام استعفا وزیر امور خارجه همزمان با دیدار مقام معظم رهبری و بشار اسد سبب سو استفاده دشمنان می شود  و به صلاح نیست.

نماینده 5 شهرستان خراسان شمالی تاکید کرد: در شرایط  حساس کنونی که کشور آماج تهاجم سیاسی و اقتصادی دشمنان قرار دارد و تحریم ها ظالمانه در اوج خود بوده و دشمنان منتظر کوچکترین فرصت برای سوء هستند، اقدامات این چنینی مناسب نیستند.به گزارش عصر اترک، «محمد جواد ظریف» دوشنبه شب در صفحه اینستاگرام ، استعفای خود را از سمت وزارت امور خارجه اعلام کرد.

ظریف در صفحه اینستاگرام افزود: با عرض تبریک به مناسبت میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، روز مادر و روز زن، از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولین محترم در 67 ماه گذشته بسیار سپاسگزارم.

ظریف ادامه داد: از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می‌خواهم. شاد و سربلند باشید.

 

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


نظرات شما
ناشناس | 1397/12/12
0
0
بله این حرف آقای نماینده که استعفای آقای ظریف در این شرایط موجب سو استفاده دشمنان میشود حرف درستی است . اما آقای نماینده 5 استان لازم است به این موضوع هم بپردازند که آیا تحمیل ها و مداخلات مستقیم ،غیر قانونی و خارج از وظایف ایشان و سایر نمایندگان استان در انتصابات بخش اجرایی استان باعث ضعف مدیریت و سو استفاده از قدرت و ایجاد ناامنی مدیریتی و اقتصادی و... در استان میشود یا خیر ؟ بهتر است ایشان که خیلی دلسوز تشریف دارند، از دخالت های فراقانونی وتحمیل و تهدیدهای خودشان و نمایندگانی مانند اکبری وعزیزی در انتصابات مدیران استانی چون بهزیستی ، صندوق بازنشستگی ، منابع طبیعی و... نیز صحبت بکنند وبگویند آقایان نماینده برابر کدام قانون با تهدید و مداخلات متعدد ،دوستان ونزدیکان و اعضای باند خود را در پست های مهم مدیریتی استان منصوب می کنند ؟ هدف این عزیزان از این انتصابات فراقانونی واین فشارها چیست ؟!آیا این نوع اقدامات در راستای منافع استان ومنافع ملی می باشد ؟!!آقایان به دفاتر وزرا وروسای سازمان ها در تهران مراجعه می کنند و با فشار و لابی گری دوستان و اعضای باند خود را در منصب های استانی می گمارند . این آقایان به چه حقی خود را میراث دار این پست ها می دانند ؟ مگر این پست ها ، جزو مایملک آقایان و میراث اجدادی انها می باشد که با انواع فشارها و لابی گری ها بین اقوام و دوستان وباند وجناح خود تقسیم می کنند؟!! پس شعار شایسته سالاری این آقایان چه می شود ؟ با این اوصاف بهتر است آقای نماینده 5 استان بجای پرداختن به استعفای وزیر خارجه به اقدامات خود بپردازند و پاسخگوی مردم باشند . تزویر و دو رویی و ادعا تاکی ؟؟؟
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک