سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱/۱۲/۲۰۱۹ | اذان صبح:۰۴:۴۸:۲۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۴۶ - اذان مغرب:۱۶:۵۲:۲۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۱۷۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ساعت ۱۳:۴۲
نماینده ۵ شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی:

بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه مسئولان برای پیشرفت است/ دولتمردان به فکر اجرایی کردن بندهای اقتصاد مقاومتی نبوده اند

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه را ه مسئولان برای، پیشرفت و تحکیم انقلاب و نظام اسلامی در دهه آینده اعلام کرد و گفت: این بیانیه هم راستا با اهداف اصلی انقلاب صادر شده است.
بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه مسئولان برای پیشرفت است/ دولتمردان به فکر اجرایی کردن بندهای اقتصاد مقاومتی نبوده اند,

علی قربانی، نماینده 5 شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: طبق اصل 110 قانون اساسی تعیین سیاست های کلی نظام و نظارت بر اجرای آن بر عهده مقام معظم رهبری است و ایشان در آغاز دهه پنجم ، گام دوم انقلاب را هم راستا با اهداف و آرمان های اول انقلاب که بر اساس استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی تبیین کردند.
وی با اشاره به اهمیت جوانان در بیانیه گام دوم افزود: جوانان آینده سازان ایران اسلامی بوده و هرجا مسئولیتی بر عهده آنان گذاشته شده ثابت کرده اند که با نوآوری و خلاقیت، گام های بزرگی برای پیشرفت کشور برداشته اند.
نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان، مانه و سملقان بر جوانگرایی و سپردن مسئولیت ها به جوانان بر اساس این بیانیه تاکید کرد.
قربانی ادامه داد: در پایان چهارمین دهه از انقلاب اسلامی در عرصه های اقتصادی به خودکفایی در تولید بسیاری از محصولات رسیده ایم اما با وجود استعداد های فراوانی که در کشور داریم هنوز هم در برخی زمینه ها وابستگی داریم و که این زیبنده کشور نیست.
وی با بیان اینکه  تاکید مقام معظم رهبری در گام دوم در حوزه اقتصاد برای رهایی از وابستگی است،تصریح کرد: مقام معظم رهبری طی سال های اخیر بر اقتصاد مقاومتی، استقلال و عدم وابستگی به شرق و غرب تاکید داشتند که این مهم در استقلال سیاسی محقق شده اما هنوز نیازمند اهتمام دولت مردان برای عزت ملی هستیم.
این نماینده مجلس تصریح کرد : اگر سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی نصب العین قرار دهیم در حوزه اقتصادی پیشرفت های چشمگیری خواهیم داشت.
وی ادامه داد: تاکید رهبری به بحث اقتصاد مقاومتی طی سال های اخیر به این دلیل است که در شرایطی که تحریم ها افزایش یابد بتوانیم مقاومت کنیم و توسعه روز افزون کشور ادامه یابد.

دولتمردان به فکر اجرایی کردن بندهای اقتصاد مقاومتی نبوده اند
نماینده 5 شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی که تاکید رهبری برعدم وابستگی به نفت است، شاهد هستیم وابستگی به نقت در سال آینده 10 درصد نیز افزایش داشته است.
قربانی تاکید کرد: این نکته نشان دهنده آن است که در شرایط عادی کشور، دولتمردان به فکر اجرایی کردن بندهای اقتصاد مقاومتی نبوده اند.
وی افزود: طی سال های گذشته عملکرد دولت ها طوری نبوده که مراودات تجاری با کشورها به حدی افزایش یابد که تحت تاثیر کوچکترین اتفاقات بین المللی، اقتصاد کشور به مشکل نخورد.
وی همچنین در خصوص سبک زندگی ایرانی و اسلامی که یکی دیگر از محورهای مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: وقتی از سبک زندگی ایرانی اسلامی سخن به میان می آید باید به این نکته توجه داشته باشیم که ما کشوری ایرانی و اسلامی هستیم و نه سبک زندگی غربی را قبول داریم و نه سبک زندگی برخی افراطیون و تندروهایی که در حوزه مسائل اسلامی زیاده روی می کنند و در حقیقت روش ما باید بر اساس دستور اسلام طبق اعتدال و میانه روی باشد.
این نماینده مجلس گفت: در حال حاضر بسیاری از آیین و رسوم ها به سمت تجمل گرایی رفته و سبب بروز مشکلاتی در جامعه شده که نشان دهنده ضرورت بازگشت به  سبک زندگی اسلامی است.

وی به بحث علم و پژوهش نیز اشاره کرد و گفت: به همت جوانان در بخش تولید علم رتبه اول در منطقه خاور میانه و شانزدهم در جهان را داریم ، اما این علم باید تبدیل به ثروت شود تا در زندگی مردم تاثیر گذار شود.
قربانی همچنین علمی را مورد پسند خواند که با معنویت، اخلاق و انسانیت همراه شود تا سبب تعالی در جامعه  و ارتقا جایگاه انسانیت شود.
وی خاطرنشان کرد: توصیه های هفتگانه رهبر معظم انقلاب حول محور های علم و پژوهش, معنویت و اخلاق، اقتصاد،عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی،عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی بادشمن و سبک زندگی جامع ترین نقشه راه مردم و مسئولان برای توسعه و پیشرفت در دهه آینده است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک