پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۵۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۱۲ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۳۷
بجنورد
۲۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۸۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ساعت ۸:۲۰
مدیرکل اوقاف خراسان شمالی عنوان کرد:

چالش اقتصادی مانع از وقف های مردمی نشده است/لزوم وقف در زمینه های علمی و تحصیلی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: چالش اقتصادی کنونی که کشور و استان را گرفتار کرده است، بر روی روند تصمیم و اراده وقف هم استانی ها از اموال خود هیچ خللی وارد نکرده است.
چالش اقتصادی مانع از وقف های مردمی نشده است/لزوم وقف در زمینه های علمی و تحصیلی,

حجت الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک درباره موقوفات مردمی در استان و اثرپذیری آن از وضعیت اقتصادی اظهار کرد: پس از انقلاب حجم موقوفات از سوی مردم در استان بیشتر شده است.

حجت الاسلام آسوده همچنین تصریح کرد: در حال حاضر نیز چالش های اقتصادی هیچ خللی در تصمیم و اراده مردم خراسان شمالی برای وقف اموال خود برای امور عام المنفعه وارد نکرده است.

در عین حال، وی خاطر نشان کرد: البته وقف های مردم ریزتر شده اند، به طور مثال واقفانی در استان بخشی از اموال غیر منقول خود را وقف کرده اند که مساحت این وقف ها هرچند ریز شده اند اما ارزش ریالی آنها بسیار بالا است.

وی در ادامه بر لزوم درآمدزا کردن موقوفات مردمی به منظور افزایش عواید حاصل از این موقوفات برای پوشش هرچه بیشتر جامعه هدف واقف تاکید کرد و گفت: در همین راستا، تا به کنون تلاش کرده ایم تا موقوفاتی از جمله اراضی کشاورزی و واحدهای تجاری استان را با بهینه سازی کردن آنان به درآمدزایی بیشتری برسانیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی همچنین با یادآوری این مطلب که در سطح استان بیشترین پوشش نیت واقفان در زمینه نیت وقف مذهبی بوده است، عنوان کرد: طی این دهه 90، به تدریج نیت واقفان به سوی صرف نیت وقف برای امور علمی، درمان و معیشت نیازمندان نیز جهت گرفته اند.

حجت الاسلام آسوده تصریح کرد: نیاز است که واقفان هم استانی، وقف های خود را در زمینه های امور فرهنگی، اشتغالزایی، کمک درمانی همچنین تحصیل و خوابگاه سازی دانش آموزان و دانشجویان، علم و فناوری، تامین جهیزیه نوعروسان و مسکن اقشار نیازمند نیز مد نظر قرار دهند و برای این امور نیت وقف داشته باشند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک