پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۱۹/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۴۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۵۹ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۲۱
بجنورد
۲۸° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۸۴۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ساعت ۱۳:۴۱

بارورسازی ابرها برای تأمین آبهای زیرزمینی نتیجه مطلوبی ندارد

رئیس سازمان هواشناسی کشور درخصوص امکان و تأثیر بارورسازی ابرها در رفع مشکلات کم‌آبی گفت: بارورسازی یک مسئله امکان‌پذیر است اما برای اهداف خیلی بزرگ و تأمین آبهای زیرزمینی امکان‌پذیر نبوده و ما را به نتیجه مطلوب نمی‌رساند.
بارورسازی ابرها برای تأمین آبهای زیرزمینی نتیجه مطلوبی ندارد,

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم سحر تاج‌بخش مسلمان ارتقای سطح خدمات و همچنین بهبود کیفیت خروجی مدل‌های پیش‌بینی عددی را مهمترین هدف و وظیفه سازمان هواشناسی دانست و اظهار کرد: آنچه مدنظر ما در سازمان است ارائه خدمات و سرویس به کاربران در حوزه‌های مختلف هوانوردی، کشاورزی، حمل‌ونقل، گردشگری و مردم بوده که تلاش داریم در این دوره نیز به ادامه و بهبود آن بپردازیم.

وی با تأکید بر اینکه مدل‌های پیش‌بینی عددی به عوامل متعددی بستگی دارد، افزود: از این رو قراردادی را برای اجرای مدل‌های جهانی با دانشگاه تهران به امضا رسانده و قصد داریم با این اقدام علاوه بر ارتقای سطح خدمات، در سازمان نیز ظرفیت‌سازی بیشتری داشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی درخصوص واگذاری ایستگاه‌های هواشناسی سازمان محیط زیست به سازمان هواشناسی گفت: هدف اصلی در این بخش تجمیع داده‌هاست، از این رو ما برای استفاده از داده‌های ایستگاه‌های محیط زیست که اغلب مربوط به آلودگی، گازهای گلخانه‌ای و آلاینده‌های جوی است،  آمادگی داریم و می‌توانیم از تجهیزات این ایستگاه‌ها برای سنجش دما و باد نیز استفاده کنیم.

تاجبخش درخصوص امکان و تأثیر بارورسازی ابرها در رفع مشکلات کم‌آبی نیز تصریح کرد: بارورسازی یک مسئله امکان‌پذیر است ولی باید به این نکته توجه کنیم که این اقدام برای اهداف خیلی بزرگ و تأمین آب‌های زیرزمینی امکان‌پذیر نبوده و ما را به نتیجه مطلوب نمی‌رساند.

وی هواشناسی را سازمانی تخصصی، علمی، پیشرو و مرجع صلاحیت اعلام کرد و اضافه کرد: این سازمان وظیفه خطیر پیش‌بینی و تحلیل مخاطرات هوایی را به‌عهده دارد و همچنین طبق اسناد بالادستی در انجام وظایف ملی و بین‌المللی در حوزه‌های مختلف مدیریت منابع، آب، مخاطرات جوی، حمل‌ونقل، محیط زیست و... نیز دارای مسئولیت است.

انتهای پیام/*

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک