پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۶/۱۹/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۴۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۵۹ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۲۱
بجنورد
۲۸° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۸۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ساعت ۶:۵۷

۵فروردین، زمان انتشاراطلاعیه عرضه نفت دربورس/این هفته عرضه نداریم

نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی گفت: شرایط عرضه نفت در بورس انرژی، ۵ فروردین سال جاری منتشر می‌شود که نسبت به شرایط عرضه در ۲۷ اسفند سال ۹۷ تغییری ندارد.
۵فروردین، زمان انتشاراطلاعیه عرضه نفت دربورس/این هفته عرضه نداریم,

امیرحسین تبیانیان، نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه آیا روند عرضه نفت و میعانات گازی در رینگ بین المللی بورس انرژی در ایام نوروز ادامه دارد، گفت: درست است که ایام نوروز در ایران تعطیل است اما بازارهای بین المللی نفت به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی با اعلام اینکه روز دوشنبه مورخ ۵ فروردین سال ۹۸ اطلاعیه عرضه نفت در بورس انرژی منتشر می‌شود، تصریح کرد: این هفته بی شک نفت یا میعانات گازی در بورس عرضه نمی‌شود چرا که هم بورس و هم سیستم بانکی غیرفعال است اما به طور کلی عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی ادامه دارد، چرا که علاوه بر الزام قانونی، شرکت ملی نفت ایران در راستای ایجاد ثبات و جلب اعتماد مشتریان روند دائمی عرضه در بورس را ادامه می‌دهد.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه فضای بورس محیطی شفاف برای عرضه و تقاضا به شمار می‌رود، افزود: شرکت ملی نفت ایران با تنظیم بخشنامه‌ای که ماحصل تلاش متخصصین این حوزه است شرایط عرضه و فروش را شفاف کرده است؛ از سویی دیگر روند خرید، قیمت اعلام شده از سوی متقاضیان و.. شفاف بوده و در تابلو بورس قابل رؤیت است. اما باتوجه به شرایط تحریمی ایران اطلاعات خریداران کاملاً محرمانه اما ثبت شده است. بنابراین از ایجاد فضای رانتی جلوگیری می‌شود و نظارت‌های لازم بر روند خرید و فروش نفت وجود دارد.

به گفته تبیانیان شرایط عرضه نفت در بورس انرژی، ۵ فروردین سال جاری منتشر می‌شود که نسبت به شرایط عرضه در ۲۷ اسفند سال ۹۷ تغییری ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیژن زنگنه، وزیر نفت در نشست خبری که به مناسبت افتتاح فاز ۱۳، ۲۴-۲۲ پارس جنوبی برگزار شد در ارتباط با عرضه نفت در بورس گفت: من در مجلس شورای اسلامی مثالی عنوان کردم مبنی بر اینکه بورس شفاف‌ترین روش برای انجام معامله و رقابت است. شما می‌خواهید شفاف‌ترین روش معامله را برای غیرشفاف‌ترین کاری که می‌خواهید برای فروش نفت برای دور زدن تحریم، انجام دهید؟ خیلی با هم جور نمی‌شود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک