سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۸۵۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۱۰ - ساعت ۵:۲۸

سیل، حدود ۱۲۴ میلیارد ریال به شهرستان جاجرم خسارت زد

فرماندار جاجرم با بیان اینکه بر اثر جاری شدن سیل به 50 واحد مسکونی در شهرها و روستاها خسارت وارد شده است که ارزش ریالی آن 30 میلیارد ریال برآورد شده است گفت: خسارت به 50 مورد پل و 9 مورد آبنما هم 2 میلیارد و 950 میلیون ریال ثبت شده است.
سیل، حدود 124 میلیارد ریال به شهرستان جاجرم خسارت زد,

رضا آذری، فرماندار جاجرم در گفتگو با خبرنگار عصراترک ، با بیان اینکه بر اثر جاری شدن سیل به 50 واحد مسکونی در شهرها و روستاها خسارت وارد شده است که ارزش ریالی آن 30 میلیارد ریال برآورد شده است گفت:  خسارت به 50 مورد پل و 9 مورد آبنما هم 2 میلیارد و 950 میلیون ریال ثبت شده است.

 

وی با اشاره به خسارت هفت میلیارد و 700 میلیون ریالی سیل به راه ها و تاسیسات زیر بنایی این شهرستان افزود: سیلاب سبب تخریب راه روستایی به طول 4.5 کیلومتر شده و میزان خسارت ها چهار میلیارد و 500 میلیون ریال گزارش شده است.

 

آذری خسارت سیل به بخش کشاورزی این شهرستان را 74 میلیارد و 370 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: سیل سبب خسارت به 93 واحد اماکن دامی شده است که خسارت آن 24 میلیارد ریال و خسارت دام های تلف شده 70 میلیون ریال گزارش شده است.

 

وی خسارت به چهار رشته قنات به ارزش 2 میلیارد ریال، تخریب هفت کیلومتر راه بین مزارع به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون ریال را از دیگر خسارت های سیلاب عنوان کرد و  ابراز داشت: 2 هزار و 720 هکتار کشتزار کشاورزان این شهرستان به ارزش 42 میلیارد و 700 میلیون ریال از سیلاب خسارت دیده است.

 

فرماندار جاجرم خسارت سیل به تاسیسات برق و آب را 11 میلیارد و 900میلیون ریال عنوان کرد و افزود: تخریب شبکه توزیع آب روستایی به طول سه کیلومتر، سه میلیار و 500 میلیون ریال خسارت تحمیل کرده و تخریب شبکه توزیع آب شهری و منصوبات و تاسیسات در شهرهای جاجرم سنخواست و شوقان هم 2 میلیارد و 900 میلیون ریال خسارت در بر داشته است.

 

وی در انتها گفت: این میزان خسارت تا روز چهارشنبه بوده است که هم اکنون تیمی در حال ارزیابی هستند که میزان دقیق خسارت وارده را مشخص کنند.

 

انتهای پیام/ تقی زاده

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک