پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۱:۱۵ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۵۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۹:۰۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۹۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ساعت ۷:۹
با حضور مسئولان کشوری و لشکری صورت گرفت؛

اولین گام مهم در مقابله با سیلاب در استان گلستان برداشته شد/ بازدید و تشریح پروژه تکمیل شده و آماده افتتاح کانال انحرافی بندولی در بالادست سد وشمگیر+عکس و فیلم

سرعت ورود سیلاب به این کانال ، باعث می شود تا حجم زیادی از سیلاب ها به سمت دریاچه کال شور و تالاب آلماگل ، مانع ورود سیلاب به سد وشمگیر می شود.
اولین گام مهم در مقابله با سیلاب در استان گلستان برداشته شد/ بازدید و تشریح پروژه تکمیل شده و آماده افتتاح کانال انحرافی بندولی در بالادست سد وشمگیر+عکس و فیلم,

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در این بازدید و افتتاح سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه، غراوی سرپرست استانداری گلستان و سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان حضور داشتند.

 

این کانال با انتقال حجم زیادی از سیلاب ها به سمت دریاچه کال شور و تالاب آلماگل ، مانع ورود سیلاب به سد وشمگیر می شود.

 

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا: کانال "بند ولی" از وقوع سیلاب جلوگیری می کندسعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا گفت: کانال بندولی در بالادست سد وشمگیر برای انتقال سیلاب گرگانرود به دریاچه کال شور احداث شده است. این پروژه ، 14 روز به صورت شبانه روزی انجام شده است که حدود 5 هزار و 100 متر کانال احداث شد از این میزان 3 هزار متر آن در درون باتلاق حفر شد
 

وی همچنین افزود: این کانال عمقی بین 5 تا 11 متر با میانگین 8 متر دارد و می‎تواند در هر ثانیه 40 مترمکعب آب را منتقل کند. مخزن موجود در حوض شور حدود 250 میلیون مترمکعب است که یک سد خدادادی محسوب می‎شود. برای کار تکمیلی این کانال نیاز به تأمین اعتبار داریم. این پروژه ، 14 روز به صورت شبانه روزی انجام شده است که حدود 5 هزار و 100 متر کانال احداث شد از این میزان 3 هزار متر آن در درون باتلاق حفر شد.

 

فرمانده سپاه نینوا: هر چه اینجا هزینه کنیم به نفع مردم منطقه خواهد بود

سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا در حاشیه افتتاح پروژه کانال انحرافی بندولی گفت : در روز مبارک ولادت حضرت علی اکبر (ع) کار بزرگی با همت جهادی رخ داد و جلوه هایی از دوران دفاع مقدس را شاهد بودیم. هر چه اینجا هزینه کنیم به نفع منطقه و مردم آن خواهد شد. بیشترین کسی که از این پروژه لذت خواهند برد ، مردم عزیزمان هستند.

 

وی افزود: جوانان ما در این پروژه 14 روز به صورت کار و تلاش شبانه روزی کردند. این پروژه که راهبرد فرمانده کل سپاه بود به عنوان سوپاپ اطمینان برای جلوگیری از سیل آب در منطقه عمل می کند. 20 بیل مکانیکی دسته کوتاه و بلند ، 14 لودر و بلدوزر در این مکان به طور مداوم کار کردند و نتیجه آن را امروز می بینیم.

 

سرپرست استانداری گلستان: این کانال موجب انتقال سیلاب گرگانرود به دریاچه کال شور می شود

 

میرمحمد غراوی ؛ سرپرست استانداری گلستان در حاشیه افتتاح پروژه کانال انحرافی بندولی گفت : این کانال وظیفه تخلیه سیلاب و زه آب را برعهده دارد تا به کشاورزان کمک شود. امیدواریم ضمن تامین اعتبار، بتوانیم این پروژه را با واگذاری به قرارگاه خاتم الانبیا (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اتمام برسانیم. گفتنی است این کانال موجب انتقال سیلاب گرگانرود به دریاچه کال شور می شود.

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک