پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۱۹۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ساعت ۱۲:۲۴
یک کارشناس علوم سیاسی:

کاسبان ترس نفوذی هستند/ رخ دادن جنگ نظامی در حد صفر است

کارشناس علوم سیاسی و مدرس دانشگاه بجنورد با بیان اینکه بینش و تفکر کاسبان ترس کنار آمدن با بلوک غرب و آمریکا است، گفت: کاسبان ترس همانطور که از اسمشان مشخص است کاسبی می کنند و از این ها نباید توقعی داشته باشیم، این افراد یا سیاست را نمی فهمند و یا خائن و نفوذی هستند .
 کاسبان ترس نفوذی هستند/ رخ دادن جنگ نظامی در حد صفر است,

غلامعلی پارسا، مدرس دانشگاه بجنورد و کارشناس علوم سیاسی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: اقدامات آمریکا به قطع نشان دهنده یک جنگ روانی است، درغیراینصورت در ورای زدن طبل جنگ، شماره تماس نمی داد.

وی ادامه داد: روز گذشته تحلیلی در روزنامه القدس العربی ، عربها را مورد سرزنش قرار داده که آمریکا این همه با عربها باب رفاقت دارد آنگاه به ایران شماره تلفن می دهد.

این مدرس دانشگاه بجنورد افزود: نکته قابل توجه برای مسئولین داخلی این است که با نشان دادن کمی جرات و واکنش سخت، باعث عقب نشینی دشمن شدند و این به خوبی در پاسخ ترامپ به خبرنگار که می گوید" امیدوارم که جنگی اتفاق نیفتد " مشهود است.

پارسا تاکید کرد: تمام این موارد نشان دهنده این است که آمریکا به دنبال ایجاد جنگ روانی است و رخ دادن جنگ نظامی در حد صفر است.

وی خاطر نشان کرد: در حقیقت بستر سیاست خارجی، سیاست داخلی است، اگر در داخل قوی نباشید در خارج از کشور به شما محل گذاشته نمی شود.

پارسا اضافه کرد: یکی از مولفه های قدرت چانه زنی در سیاست خارجی قدرت  دفاعی، اقتصادی و فرهنگی است که  در راس اینها قدرت دفاعی قرار دارد، آمریکا با  استفاده از قدرت جنگی و دفاعی اش کارها را پیش می برد در حالی که برخی از سیاستمداران فکر می کنند با حرف زدن می توانند، کاری از پیش ببرند.

وی بیان داشت: این درحالی است که عربستان سعودی علاوه بر اینکه به آنها پول نیز می دهد، مورد تمسخر آمریکا هم واقع هستند.

این مدرس دانشگاه بجنورد ادامه داد: برخی ازسیاستمداران از برطرف کردن سایه جنگ صحبت می کتنند در حالی که اگر ارتش قوی، امکانات و تدابیر نظامی قوی نداشته باشیم، دشمن حتی حاضر به صحبت با ما هم نمی شود.

وی یادآور شد: در واقع این افراد کاسبان ترسی هستند که بینششان و تفکرشان این است که با بلوک غرب و آمریکا کنار بیایند.

این استاد دانشگاه بجنورد با بیان اینکه این افراد باید زمینه ای ایجاد کنند تا همراهانی داشته باشند چراکه به تنهایی نمی توانند، در مردم ایجاد رعب و وحشت بکنند، گفت: بنابراین اقدام به راه انداختن جنگ رسانه و روانی کرده و این طور القا می کنند که تمام بدبختی ما از این است که با غرب مراوده نداریم.

پارسا خاطر نشان کرد: کاسبان ترس همانطور که از اسمشان مشخص است کاسبی می کنند و از این ها نباید توقعی داشته باشیم و این افراد یا نفهم  و کودن هستند و سیاست را نمی فهمند و یا خائن و نفوذی هستند در هر دو حال برای کشور فاجعه است.

وی عنوان کرد: ترامپ با رفتار دوگانه ای که در پیش گرفته است، قطعا به دنبال منافع خود است، در بازار دیپلماسی کسی با دیگری عقد اخوت ندارد و تعارفی نیست، ترامپ می خواهد بگوید که دولت قبل (اوباما) این خطاها را داشت، وی می خواهد با پیش بردن اهداف خودش را قهرمان بداند.

پارسا بیان کرد: ترامپ می خواهد بگوید من ایرانی که چهل ساله نتواسنتید با او حرف بزنید را وارد مذاکره کردم و خود را به عنوان اسطوره مطرح کند.

انتهای پیام./ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک