جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۰:۴۲ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۰۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۹:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۱۹۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ساعت ۸:۴

انتقاد دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان شمالی از عملکرد مسئولین در خصوص معدن آلبلاغ

دادستان عمومی و انقلاب بجنورد با ابراز نگرانی از وضعیت بغرنج به وجود آمده در  معدن آلبلاغ  به لحاظ استخراج، بهره برداری و برداشت غیرمجاز منابع معدنی از سوی افراد سودجو از عملکرد مسوولین ذی ربط در این حوزه انتقاد کرد.
انتقاد دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان شمالی از عملکرد مسئولین در خصوص معدن آلبلاغ,

به گزارش عصر اترک، محمد مسلم یاران بر ضرورت سامان دهی و تعیین تکلیف وضعیت موجود و همچنین برخورد با فرصت طلبان و سودجویانی که مبادرت به برداشت غیرمجاز از این ذخائر ارزشمند معدنی در استان می کنند، تاکید کرد.

وی با اعلام آمادگی دستگاه قضائی برای صدور دستورهای قضائی لازم و انجام پیگیری های مقتضی برای کمک  در جهت ساماندهی شرایط کنونی،  از تشکیل تیمی از کارشناسان محیط زیست و کارشناسان معادن وزارت صمت به منظور تعیین تکلیف وضعیت معدن آلبلاغ در شهرستان اسفراین خبر داد.

یاران با بیان اینکه در حال حاضر کارشناسان برای بررسی موضوع در منطقه مستقر هستند، گفت: به عنوان مدعی العموم و نماینده مجموعه قضایی انتظار داریم وضعیت این معدن به نحو شابسته ای توسط دستگاه های ذی ربط و مسوولین این حوزه،هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

وی افزود: این معدن در داخل منطقه حفاظت شده ساریگل اسفراین قرار دارد که در گذشته درخواست‌هایی توسط افراد بومی و محلی از وزارت صمت برای صدور مجوز بهره برداری از معدن مطرح شده بود.

یاران تصریح کرد: به دلیل واقع شدن معدن آلبلاغ در منطقه حفاظت شده، سازمان محیط زیست با درخواست افراد متقاضی صدور مجوز بهره‌برداری مخالفت کرده است.

وی با بیان اینکه افراد زیادی به صورت غیرمجاز اقدام به  برداشت غیرقانونی از  معدن مذکور کرده اند، ادامه داد: متاسفانه طی روزهای گذشته نیز شاهد فوت یک شخص بر اثر ریزش آوار بودیم.

دادستان عمومی و انقلاب بجنورد با بیان اینکه در گذشته نیز طی چندین نوبت پیگیر تعیین تکلیف وضعیت معدن آلبلاغ بوده‌ایم، تاکید کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی دستگاه قضایی خراسان شمالی در قالب شورای حفظ بیت المال طی جلسات متعدد  از دستگاه های متولی خواستیم این موضوع تعیین تکلیف شود.

محمدیاران در پایان گفت: مکاتباتی در این خصوص انجام گرفته که از جمله می توان به  مکاتبه استاندار خراسان شمالی با شورای عالی محیط زیست اشاره کرد و ماحصل این پیگیری ها منجر به این شد که تیمی از کارشناسان محیط زیست و کارشناسان معادن وزارت صمت در حال حاضر در منطقه مستقر شده اند  و مشغول بررسی وضعیت معدن هستند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک