دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۹/۱۶/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۵۶:۳۳ - اذان ظهر:۱۲:۳۵:۳۷ - اذان مغرب:۱۹:۰۶:۳۰
بجنورد
۸° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۱۹۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ساعت ۹:۲۰

طب سنتی |"کودک بیش فعال" خود را چگونه درمان کنیم؟

"کودکان بیش‌فعال‌" بیمار نیستند و نیاز به هیچگونه داروی خاصی ندارند‌، فقط لازم است با تدابیر و استراتژیهای خاصی که در ادامه به آن اشاره می‌شود، کنترل شوند ...
طب سنتی |"کودک بیش فعال" خود را چگونه درمان کنیم؟,

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ "بیش فعالی" یا به عبارت دیگر بازیگوشی، نقطه مقابل پخمگی است که این حالت از نظر طب ایرانی ناشی از غلبه گرمی در افراد است و حتی بزرگسالان هم ممکن است بیش فعال باشند.

طبع و مزاج این کودکان عموماً و غالبا "صفرا ـ دم" است  و در مواردی نیز ممکن است "صفرا ـ سودا" مشاهده شود؛ کودکان بیش‌فعال با غلبه صفرا ـ سودا مشکل کم‌خونی نیز دارند اما با این وجود از تحرک بالایی برخوردارند.

نباید نگران کودک بیش‌فعال خود باشید! شما به عنوان والدین می‌توانید شیوه تربیتی کودکتان را طوری برنامه‌ریزی کنید که آنها را به‌عنوان فیلسوفان آینده تحویل جامعه دهید!

تا حد امکان آنها را سرزنش نکنید؛ از تنبیه بدنی اکیداً خودداری کنید‌، به حرفهایشان کاملا گوش فرا دهید و جوابهای منطقی به سؤالاتشان بدهید؛ بررسی کودکان بیش‌فعال‌، حکایت از ذهن خلاق این افراد و بیشتر از کودکان دیگر دارد.

کودک بیش‌فعال همیشه ذهنی کاوشگر دارد‌، حداقل تعداد سؤالاتی که این دسته از کودکان در طول 24 ساعت شبانه‌روز مطرح می‌کنند 500 سؤال است.

والدین و اطرافیان کودک بیش‌فعال باید برای پاسخ به این سؤالات مطرح شده‌، جوابهای منطقی داشته باشند در غیر این‌صورت آنها قانع نشده و به طرح چراهای زیاد ادامه می‌دهند تا به جواب منطقی‌تری برسند!

کودکان بیش‌فعال‌، بیمار نیستند و نیاز به هیچگونه داروی خاصی ندارند‌، فقط لازم است با تدابیر و استراتژیهای خاصی که در ادامه به آن اشاره می‌شود، کنترل شوند.

ـ بهترین و موثرترین روش کنترل این کودکان‌ "انجام حجامت‌های دوره‌ای است؛" خوشبختانه با انجام این روش طی این چند سال، موفقیت‌های زیادی به دست آمده است.

ـ انجام حجامت عام، نه تنها باعث افزایش اشتها و نیز افزایش قد در این کودکان می‌شود بلکه اثرات مطلوبی بر روند درمان بیش فعالی آنها نیز می‌گذارد.  

ـ روش بعدی که تکمیل‌کننده روش اول محسوب می‌شود، کنترل کودکان بیش فعال با در نظر گرفتن "کلاسهای آموزشی در زمینه یکی از رشته‌های ورزشی" مناسب حال این دسته از کودکان است!

بهترین رشته‌های ورزشی که برای کودکان بیش‌فعال پیشنهاد می‌شود یکی از سه رشته ورزشی شنا‌، تیراندازی یا سوارکاری است؛ همان سه رشته ورزشی که پیغمبراکرم (ص) به همه افراد توصیه داشته‌اند.

ـ روش بعدی، کنترل دارویی و تجویز داروهای مناسب حال این کودکان است؛ بهترین داروهای مجرب برای کنترل بیش‌فعالی شامل ترکیب پودر جینکو بیلوبا + پودر ثعلب ـ ترکیب پرسیاوشان + شقایق ـ ترکیب شیرخشت + ترنجبین + گزانگبین ـ ترکیب بسفایج + شیر است.

ـ تدبیر چهارم‌، رعایت "پرهیزات غذایی" است؛ توصیه و تاکید می‌شود کودکان بیش‌فعال از مصرف قهوه‌، نارگیل‌، خرما‌، کاکائو‌، بستنی‌، آب آشامیدنی کلر‌دار‌، فست‌فودها‌، ماکارونی و لازانیا‌، سسها‌، پاستیل‌ها و ژله‌ها و هرگونه غذای صنعتی حاوی رنگ و اسانس و مواد نگهدارنده خودداری کامل داشته باشند.

ـ نکته آخر اینکه بیشتر بزرگان و دانشمندان و فیلسوفان تاریخ، بیش فعال بوده‌اند! انیشتین فیزیکدان آلمانی‌، توماس ادیسون مخترع برق‌، سقراط فیلسوف بزرگ پیش از میلاد، ناپلیون بناپارت امپراطور فرانسه، پیکاسو نقاش و شاعر از جمله افرادی از دل تاریخ بوده‌اند که در دوران کودکی بیش فعال بوده‌اند!

"حمزه سام دلیری" محقق و مدرس طب ایرانی

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک